Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2023, 3:21   #6441
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.791
Zahvalnice: 5.514
Zahvaljeno 4.108 puta na 2.681 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Ja sam izgleda jedini koome se Silo ne dopada (?)
Volim SF i volim distopije, misterije, ali mi je ova totalno neubedljiva (pazite, nisam napisao nerealna). Recimo, dopada mi se Snowpiercer (i film i serija).
1 stvar koja mi ovako na blitz pada na pamet- svi brišu staklo prozora, i znaju da to ne pomaže oni koji su gledali prethodne, pa ipak i oni brišu staklo....
To je konkretno misterija koja je razjasnjena do kraja sezone.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2023, 22:17   #6442
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Smile Re: TV serije

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Poster za ovaj ST mi govori da serija "vristi" od gejeva, bijeva, kvirova i svega ostalog slicnog...
Ovo je jedna od rijetkih serija u koju ces se razocarati totalno po pitanju navedenoga.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2023, 22:39   #6443
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: TV serije

Odlicno i sa odusevljenjem ocekujem-o sledecu sezonu krajem ili pocetkom sledece godine.

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Silo je klasičan đak Lost škole: zabaciš udicu u vidu interesantnog koncepta i sporadičnih elemenata glavne misterije, i onda "priču" razvlačiš u sledećih osam i po epizoda nebitnim i manje bitnim detaljima, da bi pred kraj ponovo vratio fokus na ono što je zapravo interesantno, samo da bi izmakao stolicu u fazlonu "aha, čekajte sad sledeću sezonu, lol..."
Plus što je, inače solidna glumica kao što je Rebeka Ferguson, katastrofalno miskastovana. Jednostavno joj ne leži lik, pola vremena ne zna gde će sa rukama, očima, niti kakvu glumu licem treba da izvede. Tim Robins odličan sa druge strane, kao i Common, iako izgleda kao da je došao sa seta nekog sasvim desetog filma.

Po onome sto se onome sto govore poznavaoci materije u vidu stiva, prva sezona je dosla do pola prve knjige(od tri). Glavne stvari po knjizi su spomenute. Ocekuju da ce u drugoj sezoni doci ili barem djelimicno zagaziti u drugu knjigu.

Ne kuzim Pipijev kriticki preferans na Fergusonovu, ako znamo njenu pozadinu. Meni je sasvim ok. i mozemo ocekivati metamorfozu u vidu lika i djela.A mozda i ne, posto knjige nisam ni citao.

Prva knjiga se zove Wool,druga Shift a treca, iskopajte i sami.
Moram priznati da psihologija stanovnika nije dovoljno dodirnuta, ali je ipak opet na neki nacin,nevidljivo prisutna.

Vec ima koji mjesec da su krenuli sa snimanjem druge sezone...


Secret Invasion

....pa ne ocekujte neki hi-fi marvelov kvalitet, tacnije neku razvodnjenu limunadicu. Mozda se nesto i promeni u sledece dvije neodgledane epizode.

Star Track

Sasvim Ok. do debelo OK.
No kao i uvijek politika pomjesana sa avonturom. Sve sami mirotvorci.
Moram priznati da me je prva epizoda dobro podsetila na skorasnji dvogodisnji maskenbal. Izbor rijeci u dijalozima nisu ostavili prostora da se radi o slucajnosti ili pak o sprdnji.

Oko ko od kolega pati od demencije, preporuka da pogledate otvaranje ljetnih olimpijskih igara u Londonu. Zbilja,kako se samo brinu o nama.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2023, 21:06   #6444
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.609
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 428 puta na 276 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
m


Secret Invasion

....pa ne ocekujte neki hi-fi marvelov kvalitet, tacnije neku razvodnjenu limunadicu. Mozda se nesto i promeni u sledece dvije neodgledane epizode.
Velika gumena lopta u duginim bojama na ulicama mracne Moskve i natpis Homo na uniformama Skrulova, je sasvim dovoljno za mene da sacekam neke bolje dane za Marvel...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2023, 22:17   #6445
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.702
Zahvalnice: 2.303
Zahvaljeno 1.928 puta na 1.409 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Završi se The Blacklist...

Ne znam šta da kažem - završetak je nekako čudan, prilično neočekivan, uz (po mom mišljenju) puno neodgovorenih pitanja i nejasnoća. Ali, ipak, serija je prilično dobra, sve u svemu.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2023, 22:55   #6446
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Završi se The Blacklist...

Ne znam šta da kažem - završetak je nekako čudan, prilično neočekivan, uz (po mom mišljenju) puno neodgovorenih pitanja i nejasnoća. Ali, ipak, serija je prilično dobra, sve u svemu.
Jel to serija od 10 sezona?
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2023, 18:34   #6447
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.702
Zahvalnice: 2.303
Zahvaljeno 1.928 puta na 1.409 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Da, ukupno ima 10 sezona.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2023, 22:43   #6448
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.269
Zahvalnice: 683
Zahvaljeno 1.222 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: TV serije

10 sezona..dobro je da uopste ima kraj
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2023, 14:06   #6449
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.702
Zahvalnice: 2.303
Zahvaljeno 1.928 puta na 1.409 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Twisted Metal (2023), https://www.imdb.com/title/tt14261112/



Follows a motor-mouthed outsider offered a chance at a better life, but only if he can successfully deliver a mysterious package across a post-apocalyptic wasteland.

Odgledao sam prvu epizodu (uz napomenu da igricu nisam nikada igrao).
Prvi utisak: extra! Super zabavno, glumci su mi odlični, muzika i efekti vrhunski... Za sada jedna od najboljih i najzabavnijih serija, nadam se da će ostati slično i u narednim epizodama. Neki detalji su me oduševili, npr. scena na samom početku, gde se vidi DVD sa igricom.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2023, 15:30   #6450
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.024
Zahvalnice: 322
Zahvaljeno 304 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Dobre ocene, pomalo neočekivano Gledam prvu epizodu koliko večeras.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2023, 17:41   #6451
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.488
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 613 puta na 456 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Twisted Metal (2023), https://www.imdb.com/title/tt14261112/



Follows a motor-mouthed outsider offered a chance at a better life, but only if he can successfully deliver a mysterious package across a post-apocalyptic wasteland.

Odgledao sam prvu epizodu (uz napomenu da igricu nisam nikada igrao).
Prvi utisak: extra! Super zabavno, glumci su mi odlični, muzika i efekti vrhunski... Za sada jedna od najboljih i najzabavnijih serija, nadam se da će ostati slično i u narednim epizodama. Neki detalji su me oduševili, npr. scena na samom početku, gde se vidi DVD sa igricom.
Gledao 3 epizode. Jeste zabavna, ne baš mnogo kvalitetna. Previše se krevelji glavni lik. Dobro je da epizoda traje 3o min, duža da je bila bi gnjavaža. Nema razvlačenja radnje. Igrao sam davno na PS1. Igra odlična.
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2023, 22:22   #6452
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.024
Zahvalnice: 322
Zahvaljeno 304 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: TV serije

^^Odgledao celu, fino mi legla. Prvobitno sam bio zabrinut zbog glupavih fora u trejleru ali epizode drže pažnju do kraja. Čeka se druga sezona.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2023, 13:44   #6453
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.321
Zahvalnice: 996
Zahvaljeno 3.975 puta na 2.395 poruka
Određen forumom Re: TV serije

The Sandman nije loš uopšte. Onaj skroz izanimirani uvod u prvoj epizodi me je zamalo odvratio od gledanja jer sam mislio da će biti neka šarenica...ali prešao bih se. Serija je naprotiv često mračna i vrlo atmosferična. Radnja takođe ume da povuče na ozbiljne i teže teme iako je pozadina bajkovita. Dobro uvlači i drži pažnju ali se sastoji od mini arkova koji su povezani ali svaki ima neko svoje specifično dešavanje i likove. Uglavnom, vrlo dobra stvar.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2023, 19:22   #6454
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 791 puta na 473 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Meni je bila dobra u početku, onda je postala dosadna, ravna i neinteresantna, a onda bljutava kad shvatiš koliko idiotskih woke momenata ima u sebi, bljuc...
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2023, 0:39   #6455
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.321
Zahvalnice: 996
Zahvaljeno 3.975 puta na 2.395 poruka
Određen forumom TV serije

Primetio sam to naravno ali mi ovde ne smeta u većini slučajeva. Desire mi je npr. OK i podseća me na otkačene likove iz 80ih. Sa druge strane, Brienne iz GoT mi je u ovoj ulozi baš promašen i napadno ideološki izbor (namerno izbegavam da imenujem lika iako lično ne smatram to spoilerom), ali jbg, to je glupi trend našeg vremena i teško ga je zaobići.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2023, 0:55   #6456
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 791 puta na 473 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ne mislim samo na očigledne stvari u seriji, već kad uzmeš i uporediš scenu po scenu sa onima iz stripa, kako su promenjene stvari, za bljuvati...
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2023, 11:46   #6457
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.321
Zahvalnice: 996
Zahvaljeno 3.975 puta na 2.395 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Nisam čitao ali je klasika to da ako si čitao originalne knjige/stripove, serija uglavnom razočara.

Inače završio The Outsider. Opet nisam čitao original i nemam pojma koliko je verno prenseno, ali serija sama za sebe mi se sviđa. Ono, klasična detektivska misterija ali odrađena tako da deluje realno i uverljivo, pa je samim tim jeziva iako nema mnogo akcije i klasičnog horora. Meni je dobro leglo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2023, 11:22   #6458
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.609
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 428 puta na 276 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ahsoka odlična, u prvih 5 epizoda što su izašle!

Kad ima ovoliko žena u samo 8 epizoda a ni jedna ne smara! Skroz femi mini serija ali baš dobar SW spin off.Natural (Rosario) nastavlja odličnu prezentaciju Ahsoke.Mladu Ahsoku glumi glumica koja je glumila mladu Gamoru u Infinity Wars, pa je bilo malo zbunjujuće na trenutak (mislio sam da su se pomešali multiverzumi - maska skoro ista samo boja drugačija ).
Priča malo liči, u globalu, na priču iz Survivora.
Odlični protagonisti, odlični antagonisti, avantura, lokacije... za sada svaka čast!
Možda me natera da odgledam i Rebels...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2023, 0:02   #6459
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.024
Zahvalnice: 322
Zahvaljeno 304 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Twisted Metal na naški je:

ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2023, 8:28   #6460
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 791 puta na 473 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Ahsoka odlična, u prvih 5 epizoda što su izašle!

Kad ima ovoliko žena u samo 8 epizoda a ni jedna ne smara! Skroz femi mini serija ali baš dobar SW spin off.Natural (Rosario) nastavlja odličnu prezentaciju Ahsoke.Mladu Ahsoku glumi glumica koja je glumila mladu Gamoru u Infinity Wars, pa je bilo malo zbunjujuće na trenutak (mislio sam da su se pomešali multiverzumi - maska skoro ista samo boja drugačija ).
Priča malo liči, u globalu, na priču iz Survivora.
Odlični protagonisti, odlični antagonisti, avantura, lokacije... za sada svaka čast!
Možda me natera da odgledam i Rebels...
Uh, što bih ja voleo da sam gledao ovu Ahsoku koju si ti negde pronašao. Ova moja je nešto najdosadnije, naravnije i najbesmislenije što je SW do sada iznedrio. Mislio sam da je Boba Fett dno, ali tamo se bar nešto stalno dešavalo, ma koliko glupavo i infantilno. Ovde bukvalno 80% scena otpada na gomilu likova koji se samo predugo šetkaju po sceni i zauzimaju svoje pozicije, nakon čega obavezno sledi prekrštanje ruku i značajno gledanje jedni u druge, ono je bizarno koliko je često na ekranu. Rozario je porazna u svojoj izvedbi "lika", imaš osećaj da je autistična i da vuče neku gadnu povredu i traumu iz rata pa je puštaju unaokolo da se šetka samo iz respekta.

"Akcione" scene mačevanja u kojima sredovečna žena sa ometajućim pončom đipa tamo-vamo su jadne i otužne, samo ono što se tiče brodova i svemira nešto i vredi (čak su i to uspeli da upropaste Ašokinim izlaskom u zero-g i "mačevanja" sa protivničkim lovcima, iako su isti mogli samo da se drže na distanci i dezintegrišu ih u roku od dva minuta, wat), uz bizarno zanemarivanja i menjanje lorea (svetlosna sablja kroz abdomen je sad lakša povreda koja zahteva dan i po ležanja u bolnici, dan ako ste "badass" kao Sabina).

Ahsoka je bukvalno udžbenički primer šta se dešava kad režisera animiranog serijala za mlađu publiku angažuješ da radi live-action, a on mu priđe sa istim mind-setom kao i onome po čemu je poznat, bez sposobnosti da prepozna šta funkcioniše a šta ne pri takvoj tranziciji (uz standardno odsustvo bilo kakvog quality testinga u Dizniju, gde niko umišljenim glavešinama ne sme da ukaže na propuste i manjkavosti tekuće kreacije).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com