![]() |
![]() |
|
|||||||
| Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
|
Vlada je objavila da će tablet nazvan Aakash (Nebo) tokom narednih meseci biti ponuđen milionima đaka i studenata.
'Uskoro će računar od 35 dolara biti dostupan svakom detetu u školi. Tablet će doprineti kvalitetu učenja', kazao je ministar obrazovanja i telekomunikacija Kapil Sibal. http://www.b92.net/tehnopolis/vesti....&nav_id=547180 The tablet, which is subsidized for students for $35 and will later be available in retail stores for $60, is manufactured by Canada-based DataWind. http://au.ibtimes.com/articles/22614...a-datawind.htm *** Zvanični sajt: http://www.ubislate.com/ (komercijalna verzija ovog tableta) *** INFO: 7", 800x480 px, 256MB RAM, 2GB flash "hard disk", CPU 366 MHz Connexant, 1x USB 2.0, Android 2.2, baterija 3 sata Opcija:
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Starosedelac
|
366MHz mi je nešto premalo...
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Banned
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.493
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.039
Zahvalnice: 1.301
Zahvaljeno 1.404 puta na 950 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
|
Ja bih ovo baš voleo da imam - za čitanje PDFova i surf sasvim dovoljno
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
V.I.P.
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.187
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
|
Potencijalno bi mogao da se instalira drugi Linux umesto Androida i mašina sasvim prilagodi individualnim potrebama... Hardware je za današanje vreme slab ali uz odgovarajući OS i odgovarajuća podešavanja bio bi sasvim dovoljan za mnoge standardne zadatke.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci: | ||
federer (11.10.2011) | ||
|
|
#7 |
|
Član
Član od: 27.1.2010.
Poruke: 151
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 36 puta na 17 poruka
|
256 MB RAM je pristojno, ali procesor bi trebao bolji... U kineske navigacije ugradjuju brze cak.
|
|
|
|
|
|
#8 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
|
Ali, važno je napomenuti da pored CPUa, ovo indijsko sokoćalo poseduje i "HD video co-processor for a high-quality multimedia experience and core graphics accelerator for faster application support"... E, sad, koliko to znači u realnom radu, ne znam, ali sam negde video da će ovo (navodno) bez problema puštati 720p MKV.
|
|
|
|
|
|
#9 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.039
Zahvalnice: 1.301
Zahvaljeno 1.404 puta na 950 poruka
|
^ E sad...Malo sam skeptičan što se tiče toga.Sumnjam da će biti upotrebljivo.Ali videćemo...
|
|
|
|
|
|
#10 |
|
Starosedelac
|
Šta bi vi za te pare, više nego ok za svoju cenu
|
|
|
|
|
|
#11 |
|
Banned
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.493
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
|
Za 35 dolara,ako mi pusti youtube video,ja kupujem 3 komada odma.
|
|
|
|
|
|
#12 |
|
Deo inventara foruma
|
Da li je ovaj tablet ograničen samo na Indijsko tržište?
Odnos cene i komponenti je sasvim dobar. Baterija je nešto slaba za učeničko/studentsko dnevno vreme, možda je pogrešna informacija. Za Internet i dokumentaciju i ništa više. |
|
|
|
|
|
#13 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.335
Zahvalnice: 861
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
|
Процесор је мрцина. Ко стари symbian телефони...
|
|
|
|
|
|
#14 |
|
Starosedelac
|
Pa i košta ko polovan stari symbian telefon
|
|
|
|
|
|
#15 |
|
Starosedelac
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 398
Zahvaljeno 195 puta na 140 poruka
|
Imam ja noiu 5800 kojoj je cpu slicnog takta i ne moze da pusti yt kako vlja. Video u max 640x480
|
|
|
|
|
|
#16 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.324
Zahvalnice: 4.442
Zahvaljeno 3.424 puta na 2.357 poruka
|
Citat:
)?Moje mišljenje (da se složim sa ostalima): procesor je spor i baterija je slaba, ali je ovo prilično dobra stvarčica za poneki film/pesmicu, i čitanje knjiga... Kontam da će moći da posluži i za net. U automobilu će kad se priključi na "upaljač" poslužiti odlično za gledanje filmova itd... Za ove pare ne verujem da su mogli bolje, ali da je 20e skuplje i da pritom ima malo brži CPU (barem 800 MHz, što se mog "ukusa" tiče), opet bi bila dobra kupovina. |
|
|
|
|
|
|
#17 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
|
Odgovor od proizvođača:
"Currently anticipated date of market availability is late November. We will get back to you with the availability of the product in your local area." |
|
|
|
|
|
#18 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.335
Zahvalnice: 861
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
|
Jednu stvar ste zaboravili/niste vidjeli:
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#19 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
|
Piše lepo u prvom postu:
"which is subsidized for students for $35 and will later be available in retail stores for $60" I 60$ je super cena (to mu dođe jedva 45€), ako radi onako kako je opisano na sajtu ![]() Citat:
___ * ima ih još - npr. Indija je ipak jedan od svetskih IT lidera, ali to nije toliko bitno u ovom slučaju |
|
|
|
|
|
|
#20 |
|
Član
Član od: 24.12.2010.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 107
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
|
Za ovu cenu prvi cu ga ja uzeti,al u srbiji ce se prodavati samo za 19 999 din.
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem | zokocx | Kvarovi | 1 | 23.6.2011 23:20 |
| [Monitor] BenQ G2420HD | Aibo | Opisi, recenzije i testovi | 31 | 6.4.2011 15:04 |
| Sigurnost u Win XP OS | wog326 | Zaštita | 5 | 11.8.2010 14:54 |
| Halo 2 na PC-u i Win Vista | Meho Krljic | O igrama uopšte | 4 | 18.4.2006 20:00 |