Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2007, 17:40   #1
Cyber_Zitomir
Novi član

Član od: 4.3.2007.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow Zvučna kartica za gitaru?

hteo bih da sviram el. gitaru na kompu preko guitar rig-a, al ne znam koju kartu (zvucnu) da uzmem. da li mi je bolje da uzmem creative audigy ili live i koji model?
ciao
Cyber_Zitomir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 18:12   #2
<Rio_da>
Starosedelac

Član od: 25.1.2007.
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: karta za gitaru?

Sto skuplju...? Dobro pravilo sto skuplja to kvalitetnija (u normalnoj prodavnici)
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 9:10   #3
Mario Pavićević
Deo inventara foruma

Avatar korisnika Mario Pavićević

Član od: 4.3.2006.
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.137 puta na 821 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević

Moja preporuka je da uzmes Audigy 2 Value on je trenutno zlatna sredina izmedju kvaliteta i cene koju za isti placas.Ono sto je tebi bitno je solidan Line-in koji kartica ima kao i dobra ASIO podrska koja ti je najbitnija za posao koji zelis da ti obavi.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 10:52   #4
Cyber_Zitomir
Novi član

hvala, mario!!!!!
Stara 6.3.2007, 9:35   #5
Mario Pavićević
Deo inventara foruma

I nemoj da zaboravis da ti je potreban i di-box da bi to sve uspelo!
Stara 6.3.2007, 15:45   #6
Cyber_Zitomir
Novi član

a to je???????????
Stara 6.3.2007, 16:41   #7
Mario Pavićević
Deo inventara foruma

Impedansa linijskog neizbalansiranog signala iz gitare ne odgovara ulazu na racunaru a Di-box sluzi da taj signal prilagodi.Najjefinija varijanta koju sam ja nasao je Behringer ima ga za nekih 2400din. u Mitrosu i zavrsava posao.U ovoj varijanti gitaru prikljucujes na MIC ulaz racunara.Ima i protivnika koriscenja istog koji vise vole da koriste predpojalaco(ili neku pedalu koja ima isto) i da ga koriste izmedju racunara i Line-in-a na racunaru.Proceprkaj malo po Google-tu da shavatis problematiku
Stara 6.3.2007, 16:48   #8
Cyber_Zitomir
Novi član

ok.hvala jos jednom.
Stara 30.3.2007, 1:20   #9
Djedai
Novi član

Član od: 12.10.2006.
Zahvalnice: 3
Određen forumom Re: Karta za gitaru?

ja sam jedan od protivnika druga varijanta je profi a prva je... a Behringer i zvuk su u svadji...Behringer, mozda ako ti treba neki MIDI kontroler...sa MIDIjem je u boljim odnosima mada..trazimo jeftinu varijantu...inace bi Creative uopste kao i prodavnice kompjuterske opreme ispali u prvom krugu... A lik koji kaze sto skuplja to bolja, da... svaka skuplja karta koju mozes naci u prodavnicama muzicke opreme je bolja od live-a i audigy-ja
Djedai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 9:50   #10
Proxima
Član

Član od: 1.12.2005.
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka

Ja se već godinama bavim sviranjem i snimanjem gitare na običanom home PC. Ne smatram da sam neki poseban stručnjak, ali ću ti izneti neke svoje zaključke:

- ništa i nikako nećeš dobiti ako "bodeš" gitaru direktno u komp bez gitarskog procesora. Ne postoji nikakav software koji će da zvuči iole normalno a probleme sa podešavanjem latencije (kašnjenja) neću ni da pominjem. ZABORAVI!

- nešto bolja opcija je da spojiš gitaru-procesor-PC. U tom slučaju zvuk će ti najviše zavisiti od kvaliteta procesora (gitarskog). U ovom soluciji ćeš dobiti ulaz od kog se već nešto može napraviti, jer postoji dosta dosta plug-in koji će ti omogućiti da simuliraš cabinet (najveći problem pri ovakvom spajanju je odsustvo prave kutije zvučnika, zato je zvuk uvek tanak)

- najbolja varjanta je da nabaviš gitarsko pojačalo. dakle, vezuješ gitara-procesor-pojačalo pa ispred svega toga staviš mali mikrofon (da, onaj malecki što se koristi za chat) ili ako imaš kinte da uzmeš neki ozbiljniji (ali gledaj da bude mali i da bude baš za to jer sa onim za pevače nećeš mnogo postići). Ovu varjantu koriste u svakom studiju i zaista se može dobiti odličan zvuk čak i na jefitinijim spravama. Zvučaće prirodno i puno, što je najvažnije. I još nešto, pokušaj da nađeš pojačalo od oko 50w i snimaj na nekih 20%. Tako ćeš dobiti stvarno super zvuk.

Eto. Ovo je sve čisto iskustvo. Možda grešim, možda i ne. Ukoliko imaš još pitanja samo napred.
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 10:00   #11
Proxima
Član

Član od: 1.12.2005.
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka

A ja na sve odgovorih osim na pitanje .... ha ha.

Što se tiče zvučnih kartica, kako neko reče već, što skuplje to bolje.

Opet ću da iznesem svoje iskustvo. Radio sam sa prethodnim bednom demo snimak i sve smo odradili na integrisanoj zvučnoj karti sa ploče Matsonic. To je, dakle, krš, ali je radio. I čak je snimak ispao prilično dobar.
Bilo je problema prilikom procesiranja više kanala u Cubase-u (doduše, tad sam imao znatno slabiji CPU i 512 mb ram).

Moj savet je da se ne opterećuješ zvučnom karticom, jer snimak kod kuće će uvek biti ispod svakog standarda, koliko god skupu karticu imao. Suštinu studija ne čini kartica nego sva ostala oprema, sam enterijer, izolacije ...
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 12:41   #12
genius
Deo inventara foruma

Član od: 28.11.2005.
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka

Hmm... slazem se. Cak i skuplje zvucne ne mogu da daju onaj studijski kvalitet. A sto se tice "amaterizma" moj brat je koristio Dean DBDT gitaru sa DIME Distorsion efektima na pojacalu od 30W i stavio je obican Geniusov mikrofon ispred pojacala (tj. zvucnika) i uz malo softverskog doterivanja sve je ispalo kako treba u finalnom snimku. Medjutim, tu je distorzija veoma jaka (kao Pantera) tako da nisam siguran sta bi bilo da je to trebalo da bude neka clean varijanta.

Procackaj malo po internetu. Ima jedan programcic koji je pravio neki nas covek i kod njega je resen problem sa latency kod snimanja. Pokusacu da se setim kako se zove pa cu javiti... Ali varijanta sa mikrofonom uopste nije losa
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 8:22   #13
VEGETA_DTX
Novi član

Član od: 19.5.2008.
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

Ja nisam nesto iskusan sa ovim(pocetnik), ali mogu reci sledece:

Zar nije upravo Guitar Rig namenjen za sve gitarske procese softverskim putem i zar upravo on ne docharava zvuk stuida i slicno?
Ne kazem da nisu upravu oni koji kazu da "bez studijskog nachina snimanja nista", naprotvi verovatno su iskusni i znaju, ali zar na ovoj reklami http://www.youtube.com/watch?v=MFwSWsGf37U nije sve lepo objasnjeno i zar ne zvocaju dovoljno o "profesionalnom zvuku" ?

Jer stvarno pomalo me plashe recenice tipa "ne moze to da se poredi sa studijskim nacinom snimanja"... Mislim taman sam se lepo zaleteo da kupim neku kvalitetnu zvucnu ili mozda cak i Rig Kontrol, koji bi mi definitivno dali dobre rezultate(da li bi?!) i sada kad ovo procitam demoralisem se skroz
A dobro znam da neki profesionalni muzicari(tj bendovi) koriste Rig control i Guitar Rig uzivo na stage-u ili kuci kad prave muziku i super im sve ispadne ponasaju se kao da nema u opste ni teorijske razlike.

Chak i na mojoj raspad integrisanoj zvucnoj zna nekada odlicno da zazvuci mada previse krchi i velik latency itd...

Dali neko ko je imao iskustva sa svim nachinima snimanja moze da mi kaze dali bi Rig Kontrol(ili jos bolje ako ima nesto jos jeftinije? kao npr externa zvucna ili dobra interna zvucna i slicno) resio sve moje probleme, PLEASE tell me ...jer sam se sad strasno demoralisao a ionako mi Rig Kontrol preskup za sada

Poslednja ispravka: VEGETA_DTX (19.5.2008 u 8:59)
VEGETA_DTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 11:11   #14
Ketchua
Basterd...

Član od: 26.1.2006.
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua

Evo, drugari, jednog pitanja:

Trenutno sam u dilemi. Iako imam na raspolaganju studio sa poluprofesionalnom opremom za džabe (a uz to i tonca), želim da napravim i neku kućnu varijantu, koja bi služila kao "ogledalo". Sad je pitanje (više filozofsko nego konkretno) da li ići na varijantu DI-box + zvučna, ili port. Znam da je DI-box bolji izbor, ali onda moram da kupim i kartu, pošto ova Realtek integruša ne služi ničemu. A pare su bitan faktor. S druge strane, port bi trebao da šljaka bez problema sa njom (mada o portovima ne znam mnogo), ali je potpuno beskorisan u bilo koju svrhu sem kućnog zezanja, pa mi deluje kao zamrzavanje para.

Vaše mišljenje je?
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 11:24   #15
Miki-Car
Veteran

Član od: 21.6.2008.
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 260 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko MSN-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko Yahooa korisniku Miki-Car

... a u drugom slucaju ne bi uzimao zvucnu
Miki-Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Miki-Car na korisnoj poruci:
Wolverine (13.7.2014)
Stara 5.7.2009, 13:04   #16
Ketchua
Basterd...

Član od: 26.1.2006.
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua

Pa nemam pojma, rekoh da ne znam mnogo o portovima. Da li bi port mogao da završi posao sa integrušom?
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 17:23   #17
Mario Pavićević
Deo inventara foruma

Citat:
Miki-Car kaže: Pregled poruke
... a u drugom slucaju ne bi uzimao zvucnu
A zasto bi morao ma uzima zvucnu?Recimo svaki od portova testiranih u SK-u:
http://www.sk.co.yu/2008/05/sktd10.html
ima line out, tako da je potpuno nezavistan od zvucne kartice na racunaru.
Stara 18.12.2009, 18:24   #18
shalabajzer
Član

Član od: 12.11.2007.
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka

Pozdrav. Moze li neko da mi preporuci USB-muzicku kartu, za recording, produkciju muzike . Nasnimavao bih sve sem bubnja. Ma i neke nasnimljene instrumente bih malo doterao , posto nisam bas zadovoljan.
Moram usb ne pitajte sto...duga prica

Budget 200 eura, moze i koji vise...

Ako ima i neki koristan site da pogledam bacite ovde.

Poz
shalabajzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gitara, zvučna kartica

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
koja kartica je ovo sharlo_03 Grafika 46 20.1.2008 22:02
Wireless Kartica Za Vistu Axis Komunikacioni uređaji i umrežavanje 23 18.1.2008 20:07
Mrezna kartica megabook-a Melinion Prenosni računari 5 26.9.2007 19:30
Kako promijeniti IRQ kod PCI kartica? ezenkiel Kvarovi 5 27.8.2007 12:43
tv kartica & quick time player zeks Kvarovi 1 5.10.2006 1:25

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:14.