Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2023, 18:18   #201
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Alan Wake 1 izmislio svemir za ovu psihodeliju.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2023, 21:35   #202
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.024
Zahvalnice: 322
Zahvaljeno 304 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Ovaj nivo "We Sing" bih iščupao iz igre i stavio na desktop da mu pristupam sa vremena na vreme samo da slušam različite rifove. Proveo sam pola sata tamo samo slušajući muziku
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
Koreli A. (8.11.2023)
Stara 7.11.2023, 15:44   #203
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Ovo je previše istripovana igra, teško da ima nešto što ovoliko deluje psihotično, Sem Lejk je prevazišao i Dejvida Linča sa Tvin Piksom. Ovo će sigurno dobiti ekranizaciju, sviđa mi se kako su stvari uklopljene, inteligetan horor, intrigatna priča, a dizajn nivoa i tehničke karakteristike trenutno najbolje što postoji. Agent Kejsi je tek posbna poslastica za malo starije igrače. Teško da imamo u ovom žanru nešto što može da priđe novom Alanu, po meni remek delo i jako dobra igra.
Hvala Bogu, malo razuma i da ne zaboravim, smrt Epicu.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2023, 17:31   #204
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.458
Zahvalnice: 652
Zahvaljeno 1.062 puta na 832 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
fabriek kaže: Pregled poruke
smrt epicu.
Јел. А узимаш од њих игре за Џ :d
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2023, 17:38   #205
Fabriek
Banned
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 837
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Јел. А узимаш од њих игре за Џ :d
Uzimam, ali jos ni jednu nisam odigrao, ne znam kako se zove ta bolest kad ti mrtvi Epic da igru besplatno, a ti je svejedno na Steamu kupis za novac i sa zadovoljstvom odigras. Samo znam da nisam jedini.

Bukvalno imam dva achievementa na toj platformi i to greskom jer sam bio pijan.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2023, 1:08   #206
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 780
Zahvalnice: 546
Zahvaljeno 181 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Max Payne je uguran ko da se rodio sa igrom. Odlicno je leglo na atmosferu.
Mr. Door kao zlikovac ( fenomenalan je i glumac a i lik izlgeda ) i Alan Wake kao heroj , to bi zelo da vidim u ekspanziji . Stari dobri heroj - zlikovac klise , jurnjava i nadmudrivanje kroz igru. Bez Sege Mege Drajv koja je ispala ok , mada se moglo sa 15 puta bolji likom . Za pocetak da je lik , da ima neke osobine , karakter da nam prica da razlog zasto je bas taj lik koga pratimo .
Spoiler za mali spojler:
Ne svidja mi se sto je Alan postao heroj broj 2 u svojoj prici koja naravno nije vise njegova . Tako su pisali sa zeljeom da postane krivac ( sto sam siguran da nije ideja od starta serijala nego naknadno ) i kad su ga nagrdili najvise onda Saga pruza potaps po ramenu sa recima " Ali i ti si heroj Alane ." Bas me je uvredilo Naravno da je heroj , covek je ikona gejminga !
Dobro je sto Agent Estevaz nema znacajniju ulogu jer nije Skali a kamoli Molder , vise kao Okazio Kortez prototip tj najneubedljiviji vodja . A jos je vodja odeljenja tajne policije .Razbi mi lik imerziju svaki put kad je u kadru.
Deluje ko osoba kojoj dzankeri prvo otimaju na ulici a ne pandur sa autoritetom . Nema sanse da pisci ne znaju da je lik skroz neubedljiv . Strci kao terminator sto bi u Latino sapunici .


Audio problemi i karta koja nece da se izostri po 10-15 sekundi posebno Sagina karta su problem bez koga se moze i nikako da srede.

Citao sam dosta utisaka da su Alanovi nivoi komplikovani a Sagini kao kul , ljudi se gube ne mogu da nadju kuda da idu .
Mislim da su Alanovi nivoi odlicni gde igra zapravo sija a svidela mi se Sagina soba tj skupljane tragova i gradjenje slucaja . Alanova soba tek koliko da se ide dalje.
Ukupno odlicno .Samo koji bos vise bilo bi jos mnogo bolje . I bosovi koji su tu ubiju se prebrzo .
Nije remek delo ali ima delova koji su tu negde . I sa ogromnim , zaista ogromnim ocekivanjima igra nije razocarala. Da je ovo AW1 bez ikakvih ocekivanja bio bi isto onaj osecaj ali znali smo da je lestvica vec dosta visoko potignuta.
Sve ocene manje od 8 ne piju vodu jer dosta toga zaista je jako dobro .

Poslednja ispravka: Koreli A. (8.11.2023 u 1:32)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2023, 16:37   #207
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.458
Zahvalnice: 652
Zahvaljeno 1.062 puta na 832 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Ау каква игра. Игра године по мени.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2023, 0:15   #208
MaRe
Član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 112
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Pozdrav svima! Da li postoji neka "caka" da igra radi bolje na grafickim kartama sa 4gb vrama? Imam gtx 1650 super, i posle nekog vremena krene sve da se gubi. Detalji ultra low, zemlja glitchuje itd... Bas mi se dopada, medjutim u nekom trenutku postane neigriva...
MaRe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2023, 0:55   #209
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Jedino da probaš sa patchevima, izašla su tri do sada. Igra je imala problema sa degradacijom performansi na svim kartama i to je popravljeno ali 4GB VRAMa za ovu igru nije dovoljno.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2023, 2:02   #210
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.024
Zahvalnice: 322
Zahvaljeno 304 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Igrom slučaja sam večeras saznao da to nije popravljeno. Nisam ni znao za taj problem ali večeras sam prvi put imao sesiju od 2 sata neprekidnog igranja i postepeno je počelo da usporava sve. Na kraju sam jedva izašao iz igre. Do sada sam igrao po sat, sat ipo svaki put i ni jednom nisam primetio bilo kakvo usporavanje, a nakupio sam nekih 30ak sati u igri.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2023, 2:33   #211
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 743
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 83 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Obrisana. Nedelju dana gejmpleja nestalo zbog baga, a posle zadnjeg apdejta alan poceo da propada kroz pod... Da nije tolko bolno spora i dosadna mozda bi i krenuo od pocetka, ali ovako mozda nekad nekada u buducnosti...
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2023, 4:57   #212
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.066
Zahvalnice: 1.814
Zahvaljeno 971 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

ja kod dobrih naslova uvek cekam po nekoliko meseci da se sve ispegla, pa onda polako, da mi nesto ne pokvari playthrough.
i preporucujem svima da postupaju isto.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
ogisha (11.11.2023)
Stara 11.11.2023, 11:43   #213
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.024
Zahvalnice: 322
Zahvaljeno 304 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

U ovom slučaju ne moraš toliko. Uglavnom su vidljivi sitniji bagovi koji ne kvare iskustvo i koji se već peglaju. Ovo za performanse mi iskreno ne kvari doživljaj jer retko kad igram duže od 2 sata u sesiji. Ali generalno pratim tvoj savet osim u ovom slučaju, nisam mogao da izdržim
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2023, 18:45   #214
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.458
Zahvalnice: 652
Zahvaljeno 1.062 puta na 832 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Ја сам јуче стао, морам опет да чекам апдејт. Већ трећи пут игра неће да тригерује дијалог, и не могу да наставим даље.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2023, 1:59   #215
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Ima li iko da je završio igru, da se prodiskutuje o kraju, gameplayu, balansu između dva karaktera? Duga je igra ali opet bez denuva, free for ali niko ništa
...


Do kraja godine dodaće New Game+ sa Nightmare težinom i sa novim sadržajem koji se može naći u igri. NG+ će takođe dopuniti kraj.
Dva story DLCa "The Lake House" and "Night Springs" izalze sledeće godine kao dopuna narativa. Nešto slično kao American Nightmare za prvu igru koji je canon.

Poslednja ispravka: Stenmark (14.11.2023 u 2:34) Razlog: NG+ DLC
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2023, 21:46   #216
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 960
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 235 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Igra je odlična, po meni spada u više od igre, ima neke forme interaktivne umetnosti, atmosfera je jeziva, ima epskih scena, vrlo rado ću je obrnuti još koji put. Ono što se može zameriti je stori bord, bezvezno crtanje po tabli scena koje ste već prošli i nema potrebe za dodatnim ponavljanjem, ovo previše razbija imerziju igre. Kraj je isto nespretno odrađen, igra se previše ponavlja nekako veštački rastegnuta i nepotrebno produžena. Ali po meni je ovo mnogo autentično i originalno, zato veliki lajk za hrabrost developera da rizikuje. Odlična godina za survajval horor žanr.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2023, 22:44   #217
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.458
Zahvalnice: 652
Zahvaljeno 1.062 puta na 832 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Ја не могу да завршим игру. И даље стојим на једној мисији. Апдејт није поправио ништа. Читао сам по нету да су неки кренули испочетка и завршили игру. Неки су учитавали сејв пре те мисије. Некима је апдејт поправио мисију. Мени се не игра испочетка, чекаћу поново апдејт.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2023, 23:09   #218
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.024
Zahvalnice: 322
Zahvaljeno 304 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

^^Koja misija je u pitanju, gde si zaglavio?

Ja sam završio večeras, 38h igre. Nekoliko sati sam proveo vraćajući se da pokupim zaostale kutije i da rešim rime. Par informacija za nekog ko tek treba da počne:
- odigrao sam na srednjoj težini, na njoj nema oskudice bilo čega. Inventar i stash su mi bili kompletno puni. U pojedinim deonicama je bilo povuci potegni sa borbom ali generalno, nije problem završiti igru. Ako neko želi veći izazov, možda je bolje da počne na najtežoj težini (?) Možda bi trebalo proveriti na netu mada meni je savršeno legla ovakva težina za prvi prelazak.
- da nije ovog Ljušinog gamebreaking bug-a, rekao bih da igra nema većih problema, vidljivi su na ponekim mestima neki predmeti koji vise kako ne treba ili neke slovne greške ali ništa kritično, makar sam ja tako prošao... Ali ako vam se ne žuri, sačekajte još malo da se to sve fino ispegla.
- nije loše podsetiti se i Control-a, čemu služi Bureau of Control, pojedinih pojmova - Object of Power (OOP), Altered World Event (AWE), parautilitarian...

@Stenmark
Sad možemo da diskutujemo šta hoćeš

Poslednja ispravka: ogisha (15.11.2023 u 0:52)
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2023, 23:33   #219
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.458
Zahvalnice: 652
Zahvaljeno 1.062 puta na 832 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
^^Koja misija je u pitanju, gde si zaglavio?
Come up with a new plan.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2023, 23:22   #220
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.024
Zahvalnice: 322
Zahvaljeno 304 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Alan Wake 2

Pred početak AW2 sam mogao da komentarišem o svemu u vezi priče iz prethodnih igara ali sad nakon ove, ne znam da li više ima smisla pričati o bilo čemu iz Remediversa Hajde da pređem na spojler tag...

Spoiler za Remedivers:
Sem Lejk se razmahao, otišlo sve dođavola, nadam se da ima spremnu razradu svega ovoga jer ne vidi se kraj bilo čemu, a niko osim njega verovatno ne bi uspeo da stvari privede kraju. Pred početak igre smo imali nekoliko nerazjašnjenih stvari - da li je Tom Zejn pisao o Alanu ili Alan o njemu, ko je "napisao" Clicker, zašto Tor i Odin Alana zovu Tom... Očekivao sam razrešenje toga u ovoj igri al sada smo dobili ne duplo više pitanja već maltene sve se dovodi u pitanje
- Tom Zejn - Tom the Poet, koji je bio "svetlo" u prošloj igri i pomagao Alanu, sad je Tom the Filmmaker i praktično p*****ava Alana na svakom koraku, igra se sa njim, vidimo ga u kadi sa igračkicom ronioca... Alana mešaju sa njim, ne samo Tor i Odin već i Ahti. Ko je Tom, šta hoće, gde će...
- Onda Anderson familija, Tor i Odin koji imaju svoje moći i maltene imuni na Dark Presence... na kraju uranjaju u jezero. Gde će, šta će, koja je njihova uloga, zašto se Tor posvađao sa Saginim ocem koji je po svemu sudeći Mr. Door...
- Mr. Door koji je kao i Ahti entitet za sebe, može da bude svuda, da nadgleda sve, da se uključi kad poželi...
- Ahti koji je najveća misterija Control-a, ovde penje misteriju na kvadrat. Alana zove Tom. Ima ga i u stvarnom svetu i u Dark Place-u, otprilike se ponaša kao Tom Zejn u prošloj igri - pomaže herojima. Ko je on, koja mu je uloga, nadgleda sve u igri kao neki bog...
- Dark Place koji je totalno rasulo, ne zna se šta je prošlost, šta je budućnost, Alan zove samog sebe iz budućnosti, Saga ga spašava iz prošlosti. Totalno ludilo...
- Alex Casey koji je, kako se ispostavlja, stvarni lik, stvarni FBI agent i maltene isti kao lik iz Alanovih knjiga. Da li je Alan "izmislio" stvarnog Kejsija ili je bazirao svog Kejsija na osnovu stvarnog lika. Alex Casey je završio u Dark Place-u - da li je Max Payne zapravo on i da li se celokupna radnja odigrava upravo u Dark Place-u. Remedi radi na rimejku obe igre... možda uopšte nije slučajno, sad počinjem da verujem da ćemo videti neki hint na Dark Place ili nešto slično...
- Scratch koji može da bude bilo ko, a ne samo "zli dvojnik" Alana...
- Doktor Darling iz Control-a koji se povremeno pojavi u televizoru i nestane. Kao da istražuje nešto. Ko zna gde je i šta radi...
- Tim Breaker koji se pojavio niotkuda i ne zna se koji đavo je sa njim. Povlači se analogija sa dvojcem iz Quantum Break-a - Jack Joyce i Hatch. Praktično isti likovi, samo što su sada u Dark Place-u iz ko zna kojih razloga...
Na kraju sam zatekao sebe da mi više ništa nije bitno i samo želim da Alan više izađe napolje i konačno bude sa Alice

Igra kao igra mi je super, toliko "lejera" ima, uživao sam igrajući. Sagin deo mi se više dopao, nekako je staložena i razumna uvek, njen Mind Place lepo kategorizuje stavke, borba zanimljivija nego u Alanovom delu. Shvatio sam da mi je stalo njenog lika u trenutku kada je bačena u jezero i nije se znalo šta je sa njom.
Alanov deo odlično predstavio Dark Place i ludilo u kom živi toliko dugo. Zanimljive deonice sa pesmom i istraživanjem Dark Place-a. Njegov deo podseća na Silent Hill poprilično.
Možda mi se najviše dopao endgame, počevši od dela na plaži pa kad smo ponovo zaigrali kao stari Alan, gde se čuje muzika iz prvog dela
New Game + će izgleda biti više od istog u drugim igrama. Ok, pomenuli su nešto drugačiji kraj al to je ovde jako bitno jer će taj kraj izgleda biti canon - verovatno će ispisati novi kraj za Return i možda ćemo imati drugačije sudbine likova i ko zna šta još... Možda će NG+ da se tretira maltene kao DLC u vezi sadržaja. Jedva čekam da vidim šta će biti od toga.
Sve u svemu, kvalitetno su napravili igru i igraću sa uživanjem šta god da izbace nakon ovoga. Neću sebe maltretirati razmišljanjem o čemu se radi, sve je spirala, idemo na dole pa dokle doguramo
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
Stenmark (16.11.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Alan Wake nexexcalibur Akcione igre 668 12.6.2023 13:26
Alan Wake’s American Nightmare Red Wing Akcione igre 35 11.7.2012 19:16
Alan Wake, Dirt 2 i 3 power saving mode problem Aco_Su Kvarovi 2 18.2.2012 21:41
Alan Wake drNesh Konzole 145 14.12.2011 21:21
Wake on lan ivance95 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 28.8.2010 23:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com