Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2024, 19:23   #1
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 780
Zahvalnice: 546
Zahvaljeno 181 puta na 123 poruka
Određen forumom Da li je ovo normalno

Ploca je radila u kompu 3 godine . I sve je radilo normalno kad sam je izvadio i odlozio . Uzeo sam da je spakujem za slanje jer je prodata . I vidim ovo kao iskrivljeno 10ak kontakta.
Nema sanse da sad probam plocu . Nigde nije zakaceno niti ima ijedan razlog da nesto nije u redu. Do sada sam izmenjao kulera ,ploca procesora dosta nikada nije bio nijedan fejl .
Kladio bi se da radi i da je sve u redu ali...

Da li ce biti nekih problema zbog ovih kontakata . Nadam se da se dobro vidi. Izvinjavam se za vecu sliku zamuti se mnogo kad smanjim a hocu da se vidi ceo soket.

Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2024, 19:28   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.555
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 4.031 puta na 3.749 poruka
Određen forumom Re: Da li je ovo normalno

pa moraće da se proba, ne vidi se lepo ali ako kažeš da ima krivih pinova obavesti kupca kakva je situacija pa se dogovori sa njim šta ćete da radite.
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2024, 19:44   #3
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 780
Zahvalnice: 546
Zahvaljeno 181 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Da li je ovo normalno

Ne znam radila je normalno .Kako se to iskrivi nemam pojma. Stojao je procesor tri godine i samo sam ga izvadio i to je to.
edit
Parkirao sam oglas pa videcu . Kupac kaze da ce videti ako ima nekog da ispravi to ,rekao sam mu da sem toga radi sigurno a za ovo korigovacu cenu nesto. Toliko sam bio sam siguran da je sve ok ,uvek polako vadim procesor pod pravim uglom . Da nije prasnjava ploca bila i da nisam uzeo da je cistim bukvalno ne bih video. Sad vidim da se to desava na LGA plocama ovo je bukvalno nista kakve havarije se dese sa pinovima isuvise lako . Verovatno je i ranije kad sam menjao procesor bilo slicno ali nisam obracao paznju i uvek je bilo sve OK.

Poslednja ispravka: Koreli A. (2.4.2024 u 21:22)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2024, 22:25   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.555
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 4.031 puta na 3.749 poruka
Određen forumom Re: Da li je ovo normalno

nekad radila a sad iskrivljeni pinovi... to ti ide kao neispravno dok ne proveriš da radi sve kako treba. Kažeš napadala prašina i ko zna šta još dok je tako stajala bez zaštite za pinove.
Ili probaj sam da ispraviš ali ti treba i procesor da testiraš ili prodaj kao neispravno pa ako neko uopšte hoće da se bakće, naročito ako je neka starija matična koja ispravna košta 20e...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Koreli A. (3.4.2024)
Stara 2.4.2024, 23:28   #5
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.024
Zahvalnice: 322
Zahvaljeno 304 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Da li je ovo normalno

Isto sam prodavao ploču, pin se iskrivio mojom krivicom, slučajno, tokom čišćenja ploče. Probao blago da ispravim pin, polomio se. Prodao ploču umesto 10000 za 3000 zbog toga kao potencijalno neispravnu jer nisam imao mogućnosti da isprobam da li radi.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2024, 1:18   #6
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 780
Zahvalnice: 546
Zahvaljeno 181 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Da li je ovo normalno

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
nekad radila a sad iskrivljeni pinovi... to ti ide kao neispravno dok ne proveriš da radi sve kako treba. Kažeš napadala prašina i ko zna šta još dok je tako stajala bez zaštite za pinove.
Ili probaj sam da ispraviš ali ti treba i procesor da testiraš ili prodaj kao neispravno pa ako neko uopšte hoće da se bakće, naročito ako je neka starija matična koja ispravna košta 20e...
Pa da realno to su opcije. Probacu polako ako moze moze ako ne ko neispravna i dovidjena.

Pre 3, 4 dana sam skinuo plocu i stavio novu u komp . Nisam mogao tad da cistim delove . Ploca je vracena u kutiju svoju nego uvek ima prasine kad se vadi iz kompa .

Ploca je radila kad sam je izvadio iz kompa i ako je nesto desilo moglo je samo u toku rada ili kad sam skinuo procesor .

Ploca polovna cenu sam stavio 70 evra i sam mi lik kaze da je najjeftinija na KP a da mu se svidja ploca .

Cenu su nenormalne polovnih delova.
Ja sam je platio 16-17.000 pre 3 godine.


Ispravicu ako moze ako ne ko nesipravnu u oba slucaja sa naglaskom da nema problema sem toga pa nije ni bitno toliko. Opet se svodi par hiljada vise manje.

Bilo bi problem da sam poslao i ispostavi se da nesto nije kako treba .

Ovako sta je tu je u krajnjem slucaju odsluzila je 3 godine sto je bila duzna posteno nema sta da se zalim i da skroz rikne.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2024, 2:28   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.555
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 4.031 puta na 3.749 poruka
Određen forumom Re: Da li je ovo normalno

pipav je to posao, treba mirna ruka, lupa, svetlo.. pokušavao sam i ja da ispravljam par puta, ali pošto je novija možda se neko i potrudi da je sredi
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2024, 20:06   #8
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 780
Zahvalnice: 546
Zahvaljeno 181 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Da li je ovo normalno

Nasao je on ko da sredi ali fale dva pina kad se uveca vidi se lepo .
Ovi ostali vise izgledaju krivi nego sto zaista jesu.
Za dva pina konj corav.

Sta sam uradio upropastio sam ispravnu plocu samo ne znam kako. Da li kad sam vadio procesor ili je to tako kad sam menjao kulere ko zna. Sa mmojim procesorom starim radi ali sa nekim drugim nema garancije izgleda. Ne moze ni da ide kao polu-ispravna .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2024, 20:21   #9
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.555
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 4.031 puta na 3.749 poruka
Određen forumom Re: Da li je ovo normalno

ako radi sa tvojim procesorom prodaj je tako komplet, proveri da li rade sve memorije, možda su neki nebitni pinovi, ima negde chart za šta je koji pin. Napišeš u oglasu kakvo je stanje i malo spustiš cenu.
Može da se proda i kao neispravna u krajnjem slučaju, možda.. ako se neko javi, javi se, ako ne kanta..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2024, 20:54   #10
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 780
Zahvalnice: 546
Zahvaljeno 181 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Da li je ovo normalno

Kao nesipravnu jer ko zna kako ce da radi i koliko . Da li je ovako radila mesecima ili se desilo prilikom vadjenja procesora. Velike su to glavobolje i rizik za malo a mogu da vratim novac svakom ali zivce i vreme ne . Jos kazu da moze da se desi da nesto strada u kompu .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2024, 2:23   #11
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 780
Zahvalnice: 546
Zahvaljeno 181 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Da li je ovo normalno

Desio mi se mali problem a bio bi veliki da se nije samoresio .
Ipak sta li je me muci i posto nije akutno nista iskoristicu ovu temu koju sam ranije zapoceo cisto da pitam u kom pravcu da razmiljam posto verovatno je tesko da moze bilo ko napamet da kaze sta se desilo ali okvirno mozda.
Instalirao sam Halo Master Chief kolekciju slobodnu verziju ali samo Halo Reach .Od "trusted source" koliko je to moguce.

Petljao sam nesto sa opcijama i zamrzne se igra. Resetujem komp i startuje kao i obicno . Samo sto ne mogu da kliknem desni klik u prazno i zapravo nista ne mogu posle podizanja sistema. 10 sekudni posle poslednjeg ucitavanja programa a to je Avast (stavio sam AV da ucita na kraju jer je tako malo brze)
pojavi se crn ekran i kursor misa. Pomeram kursor ali mrtva tastatura, ne reaguje nista.

Restartujem jos dva puta i isto. Posle podizanja sistema 20-30 sekundi od pojave desktopa ekran postane crn. Svetli crno nije ugasen jer ima kursor na njemu.
Treci put sam hteo da startujem u safe modu ali promaklo mi i startuje normalno a ovaj put sve OK.
Nekako se sam sredio.

Startujem Malwerbyte i ocistim komp . 21 detekcija ali nista spektakularno .

Pocistim registar i ocistim smece. Nisam dugo cistio smece moram da priznam.

Da li je neki prolazni bag pa se WINDOWS sam doveo u red ili sta ?

Nisu mi ukljuceni update-i za Windows od sredine 2023 . Sad sam ih ukljucio .

Inace vcec neko vreme koristim Revo Uninstaller jer ne samo da deinstalira nego cisti sve od instalacije sto ostaje i registar i svo smece koje zaostaje.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2024, 18:26   #12
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.300
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 343 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Da li je ovo normalno

Gugl na halo master chief black screen izbacuje vise zalbi, pa vidi da li je nesto primenljivo u tvom slucaju.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sta je ovde normalno i tacno?? CaptainCrash Osnovne komponente 5 1.3.2014 17:06
Da li je ovo normalno? SlobodanStojkovic Osnovne komponente 11 2.5.2013 23:42
Kompjuter podiže sistem normalno, ali nema slike mpodunavac Grafika 6 22.4.2013 0:03
Radi pa ne radi ucitelj paracin Kvarovi 3 19.5.2007 10:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com