![]() |
![]() |
|
|||||||
| Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...) |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1481 |
|
Član
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 492
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 274 puta na 153 poruka
|
Iako znatno povecavaju svoj udeo na trzistu, cene deonica AMD su poslednjih mesec dana u skoro konstantnom padu. 26. jula cena im je bila 15,5$ a danas je 12,3$. Simptomaticno.
|
|
|
|
|
|
#1482 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
|
cene akcija se baziraju na nadanjima i ocekivanjima i ustvari ne znace nista smisleno
Sent from my SM-J510FN using Tapatalk |
|
|
|
|
|
#1483 |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 17.015
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.820 puta na 4.170 poruka
|
Mislim da je Vega pokvarila rast AMD dionica u ovih posljednjih 7 dana. Dok u zelenom taboru sta god da urade cijena dionica samo raste. Za godinu dana skoro 3 puta veca cijena. Ko je prosle godine ulozio sada trlja ruke zadovoljno.
|
|
|
|
|
|
#1484 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
|
AMD je prosle godine imao 2Bn market cap. Akcija jedna bila 2.10$. Sad je preko 10$.
|
|
|
|
|
|
#1485 | ||
|
Član
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 492
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 274 puta na 153 poruka
|
Citat:
Da li stvarno mislis da je tako? Ukoliko bi investitori mislili da ce da bude profita, cena bi i dalje rasla. To se i desavalo do sredine jula. Simptomaticno je da od tog momenta cena pada za 20%. Doduse, to moze biti predznak novog rasta ali i gubitka nade investitora da ce moci da zarade. Mnogo ce zavisiti i od odgovora Intela.Citat:
Prosle godine je AMD bio almost dead (2.7$) ali im je cena uveliko porasla na entuzijazmu vezanom za Ryzen (15,5$). Problem je u tome sto sada pada a potraznja za njihovim procesorima najveca u zadnjih 15 godina. |
||
|
|
|
|
|
#1486 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
Berza se zasniva na špekulacijama, pustiš buvu da je negde pronađeno zlato i svi trče da kupe parče bezvredne zemlje, isto je i sa procesorima, dobra reklama privlači investitore i cena raste a balon ako pukne svi trče da prodaju. Hajp o novom procesoru je prošao sada se cena stabilizuje na realan nivo, ako mineri nastave da kupuju cena će se držati ako prestanu padaće i tako..
|
|
|
|
|
|
#1487 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
|
Zanimljiva komparacija R3 1200, R5 1400, Pentium G4560, Core I5 2500K i FX 8370 procesora u igrama:
https://www.youtube.com/watch?v=_jiXkrRoD4w Najociglednija stvar koja bode oci je da do klase 1060 grafika i nema neke razlike u igranju, osim mozda par MP naslova (WoT, CS:GO), ali FX pruza i tu preko 60FPS-a kao i konkurencija. Da bi se video benifit za R3, R5 i 2500K treba imati 1070 ili cak jacu grafiku. Naravno uz OC. G4560 gusi jace grafike, dok FX 8370 isto. |
|
|
|
|
|
#1488 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.324
Zahvalnice: 4.442
Zahvaljeno 3.424 puta na 2.357 poruka
|
G4560 sa 1050Ti je trenutno najbolji budget kombo na tržištu... R3 je verovatno bolji za neki kombo sa RX580/1060 jer u njemu ipak ima više sirove snage i kroz godinu-dve će sigurno biti malo sposobniji od Pentiuma kada igre počnu efikasnije da multithreaduju (mada taj dan nikako da dođe a čekamo već 10 godina...). Uz to, AM4 platforma pruža mogućnost laganog apgrejda na jači Ryzen i to je ono što R3 ima kao najjači adut što se mene tiče.
|
|
|
|
|
|
#1489 | |
|
V.I.P. Test Play
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.913
Zahvalnice: 5.979
Zahvaljeno 4.150 puta na 2.713 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#1490 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 26.5.2008.
Poruke: 4.438
Zahvalnice: 763
Zahvaljeno 1.445 puta na 1.095 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci: | ||
draganca10 (18.9.2017) | ||
|
|
#1491 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.324
Zahvalnice: 4.442
Zahvaljeno 3.424 puta na 2.357 poruka
|
U pravu si, mada ne želi svako da se bakće OC-ovanjem. U svakom slučaju brži je, može da se OC, ima 4 fizička jezgra, apgrejdabilnost, sve je na strani R3 ali je zato i dosta skuplji od G4560.
|
|
|
|
|
|
#1492 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 26.5.2008.
Poruke: 4.438
Zahvalnice: 763
Zahvaljeno 1.445 puta na 1.095 poruka
|
Citat:
Е сад замислите овај G4560 а да не Intel не закључава процесоре па да и он може да се оверклокује. |
|
|
|
|
|
|
#1493 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 7.600
Zahvalnice: 1.022
Zahvaljeno 4.173 puta na 2.501 poruka
|
^^ Pa ja bih i dalje radije pokupio Ryzen R3, koji i sam može da se overklokuje. Dual core je finalno ipak dual core... Imaš da nađeš testova naklokovanih i3-ki, baca to odličan avg fps, ali kada zagusti ima dropove koje kvadovi prosto nemaju.
Mada će R3 realno jako brzo da se bori sa i3-8100, kvadom na pristojnih 3.6 GHz, i to će ustvari biti prava konkurencija. |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci: | ||
nikola s (30.9.2017) | ||
|
|
#1494 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
|
Najveci problem za G4560 je sto je slabije dosta dostupan kod nas nego ranije, i ako drzi jako povoljnu cenu. Znam 2 druga koji su sklapali budzetske masine, i oboje su isli na to. Jednog je mrzelo da ceka pa je uzeo I3 6100 sa 1050, mesto G4560 sa 1050ti. Drugi je cekao mislim oko 10 dana, pa dobio CPU. Na zapadu je slicno, cak skace cena i preko 80$. Steta.
R3 1200 jeste skuplji, ali ima i prednosti. Svakako dobra alternativa. Mislim da ce na jesen da bude jeftiniji svakako. |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci: | ||
nikola s (30.9.2017) | ||
|
|
#1495 |
|
Starosedelac
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 365 puta na 235 poruka
|
AMD planira naredne godine da izbaci Ryzen i Vega proizvode u 12nm procesu, umjesto 14nm+:
https://videocardz.com/72715/amd-wan...cess-next-year Takođe, izgleda da u partnerstvu sa Teslom razvijaju sopstveni AI čip za vozila, vijest koja je izazvala i skok u deonicama: http://wccftech.com/amd-making-semic...ai-chip-tesla/ |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci: | ||
nikola s (30.9.2017) | ||
|
|
#1496 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
|
AMD-ov Ryzen+ (Pinnacle Ridge) dolazi sledece godine u februaru, izradjen u 12nm i novi X470 cipset:
http://wccftech.com/amd-12nm-ryzen-2...-x470-chipset/ Prvo R7 novi, a ostatak R5 i R3 linije u martu sl. godine. Iskreno se nadam de ce uspeti da idu do neki 4,5-4,8GHz (uz OC) uz manji ili isti TDP. Mozda malo jaci IPC. Ipak je ovo samo refresh, mada je pohvalno sto je manji proizvodni proces. |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci: | ||
nikola s (30.9.2017) | ||
|
|
#1497 |
|
Član
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 266
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 54 puta na 53 poruka
|
Pikasa cekamo do 2019 godine.
Nego mene interesuje da li ce biti kompatibilni sa trenutnom platformom zbog toga sto ne zelim da vidim AMD u ulozi lovatora Intela. Po logici stvari bi trebalo posto je refresh. Ne mogu da otvorim link da bih procitao. Ali ako Pikaso moze na AM4, valjda ide i Pinnacle.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MacvaSabac na korisnoj poruci: | ||
nikola s (30.9.2017) | ||
|
|
#1498 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 26.5.2008.
Poruke: 4.438
Zahvalnice: 763
Zahvaljeno 1.445 puta na 1.095 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
| Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci: | ||
MacvaSabac (29.9.2017), nikola s (30.9.2017) | ||
|
|
#1499 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 26.5.2008.
Poruke: 4.438
Zahvalnice: 763
Zahvaljeno 1.445 puta na 1.095 poruka
|
Све то не успева ни Intel већ годинама, смањи мало очекивања. До 4.5 је реално, макар са овом архитектуром.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci: | ||
nikola s (30.9.2017) | ||
|
|
#1500 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
|
Koliko i ja znam da ce AM4 ostati dokle god budu vozili Ryzen platformu. Ono sto i ja smatram da je realno jeste oko 4,5GHz sa Ryzen+. Mada umeo je AMD da iznenadi ranije sa nekim refresh-ovima. Tipa kada su prelazili sa Phenom-a ,koji je jedva isao preko 3GHz, na Phenom II, koji je mogao da ide i preko 4GHz sa OC-om.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci: | ||
nikola s (30.9.2017) | ||
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Konfiguracija do 1100e | Thalas | ŠDK - Konfiguracije | 13 | 24.2.2017 22:20 |