Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2017, 13:05   #481
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Nece niko ni sa sylake na kaby lake. Preci se sa Sandy bridge na ryzen. Ja imam skylake i5 6440hq laptop, treba mi desktop/radna stanica, bice ryzen 1700x. Nista manje jer hocu da mi desktop bude bar duplo brzi u protivnom sta je poenta radne stanice.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 13:12   #482
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Bristol Ridge procesori su vec na trzistu. Bazirani su na Excavator arhitekturi sa GCN arhitekturom trece generacije, podrzavaju AM4 platformu i DDR4 memoriju.
Samo za OEM za sad, izgleda. Ne moze da se nadje da se kupi u retail pakovanju. I to je razlog zasto je intel izbacio ovakvog pentiuma. Oce da natera AMD da izbaci A12 u retail po nizoj ceni nego sto je dao OEM, i tako ih posvadja sa OEM. Sad ce verovatno da ide smanjivance cena za OEM, pa onda retail launch A12. Ili a15 na preko 4ghz i sa vecim TDP da ne moze da stane u OEM masine sa 150w napajanjem.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 15:07   #483
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.302
Zahvalnice: 621
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Pentium Nema AVX nikakav, ima samo 2 jezgra, nema TSX-NI nema ni vt-d. ako samo igras igre i to one koje ne traze 2 jezgra, onda ce da ti zakrpi neko vreme, ali opet posle neces imati nijedan mnogo isplativ procesor da stavis na tu plocu.
Ni AVX, ni TSX-NI, a ni VT-d nemaju uticaja na igre, što testovi i pokazuju. Realno, ništa od toga ni u poslovnoj upotrebi neće često zatrebati. Generalno, samo određene aplikacije imaju koristi i ako ti za tako nešto treba procesor nećeš da ideš na HT Pentium ili i3. U igrama, pre svega onim koje koriste više treda, postoji mala razlika između i5 i G4560, BF1 je jako dobar primer za to. Jeste da tu i tamo padne FPS, što se u testovima vidi na minimalnom FPS-u, ali za te novce nema bolje, i5 6400 je skoro 3x skuplji, a Zen platformi još nismo videli ni cenu, ni performanse.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 16:29   #484
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 365 puta na 235 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Leleeee, cijene DDR4 skočile do krova. Tako mi i treba kad sam retardiran. Mjesecima vagam da li da kupim 2x16GB, ili 4x8GB, u zavisnosti da li da uzmem Zen ili neki noviji Intel. Mogao sam fino dual-channel kakav Intelovac, jer bi mi bilo isplativije tako za nepunih 200€ nego sadašnjih 160€ za 16GB DDR4 na 2133MHz. Pokušavam kakav dil da sklopim sa dosadašnjim dobavljačem za neki 2x16GB 2400MHz kit. Čujem da bi cijene trebale prestati sa rastom do kraja godine...
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 16:35   #485
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.901
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 4.367 puta na 3.607 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

LOL, a do kraja godine će 16GB biti 300e?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 16:39   #486
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 365 puta na 235 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Ne znam. Znam samo da sam do skoro mogao pazariti 2x16GB kit na 3000MHz za nepunih 200€, a da sad moram da izdvojim nekih 160€ za 16GB na 2133MHz. Tu je bila i nesigurnost koliko mogu podnijeti AM4 ploče, pa dok sve ne izađe i potvrdi se, bum, skočiše cijene. Koliko strpljen spašen, toliko nekad i upropašten. Ako mi je za utjehu, ako uštedim na AM4 ploči u poređenju sa Intelovom pločom taman će me razlika pokriti za novi harač za memoriju...
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 17:32   #487
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

pre manje od godinu dana dadoh oko 8000din za 16 gb ddr3 i to čak nije ni bila najjeftinije nego čisto da uzmem nešto jer sam vraćao neku robu, 3200 mislim da je bila nejjeftinija 8gb
Sad svi traže memorije, nove matične, mobilni, teško će to da pada možda ddr3 polovna kad krenu da je se rešavaju ovi što uzimaju nove platforme taman da popunim 32gb mada mi je i ovo dovoljno...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 17:35   #488
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 108 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Ne znam. Znam samo da sam do skoro mogao pazariti 2x16GB kit na 3000MHz za nepunih 200€, a da sad moram da izdvojim nekih 160€ za 16GB na 2133MHz. Tu je bila i nesigurnost koliko mogu podnijeti AM4 ploče, pa dok sve ne izađe i potvrdi se, bum, skočiše cijene. Koliko strpljen spašen, toliko nekad i upropašten. Ako mi je za utjehu, ako uštedim na AM4 ploči u poređenju sa Intelovom pločom taman će me razlika pokriti za novi harač za memoriju...
Koji to model?

Pitam, jer i sam treba da kupim jedan G.Skill uskoro al mislim da je 150e, 3200Mhz.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 17:44   #489
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 664 puta na 449 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Ne znam. Znam samo da sam do skoro mogao pazariti 2x16GB kit na 3000MHz za nepunih 200€, a da sad moram da izdvojim nekih 160€ za 16GB na 2133MHz. Tu je bila i nesigurnost koliko mogu podnijeti AM4 ploče, pa dok sve ne izađe i potvrdi se, bum, skočiše cijene. Koliko strpljen spašen, toliko nekad i upropašten. Ako mi je za utjehu, ako uštedim na AM4 ploči u poređenju sa Intelovom pločom taman će me razlika pokriti za novi harač za memoriju...
2x16 GB 2600 MHz Patriot je 28k u Srbiji. Nije bas 200E, ali nije ni mnogo skuplje.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 17:56   #490
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 365 puta na 235 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Koji to model?

Pitam, jer i sam treba da kupim jedan G.Skill uskoro al mislim da je 150e, 3200Mhz.
Da, baš je G.Skill bio u pitanju. Cijene i dalje stoje stare kod nas, ali koga god pitam koje su sad samo dobijam odgovor da je sad mnogo skuplje. Poređenja radi - Kingston 16GB DDR4 2133MHz CL15 288-Pin DIMM 315 KM (aka 160€).
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 18:11   #491
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 7.605
Zahvalnice: 1.022
Zahvaljeno 4.173 puta na 2.501 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

DDR4 koji sam ja platio 4400 din prošle godine je sada 8900 din. Ovo baš ne valja za sve ljude koji su čekali sa apgrejdom npr. baš ovaj Zen. Jbg. kao čekao da uštediš na CPU a izgubiš isto toliko na memoriji što si čekao.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 18:19   #492
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 365 puta na 235 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Pa, sad zavisi šta uzmeš. Ako je u pitanju 1800X koji konkuriše 6900k, ušteda je nekih 500-600€. U slučaju 1700X na to dodaj još nekih 200€. DDR4 baš toliko nije skočio. Al da, ide mi na živce, a baš sam govorio što da ne uzmem 32GB kad sam istu cijenu navedenog platio za upola manje DDR3 prije dvije godine, šmrc.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 18:30   #493
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Koliko je 2x16GB SODIMM u srbiji? Treba da nabudzim ovaj novi latitude iz profila. Ima samo 8GB
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 18:47   #494
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 7.605
Zahvalnice: 1.022
Zahvaljeno 4.173 puta na 2.501 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Pa, sad zavisi šta uzmeš. Ako je u pitanju 1800X koji konkuriše 6900k, ušteda je nekih 500-600€. U slučaju 1700X na to dodaj još nekih 200€. DDR4 baš toliko nije skočio. Al da, ide mi na živce, a baš sam govorio što da ne uzmem 32GB kad sam istu cijenu navedenog platio za upola manje DDR3 prije dvije godine, šmrc.
Ma da, ali ko daje za te procesore ima i za RAM, ja pričam o "normalcima".
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 23:06   #495
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 365 puta na 235 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

https://videocardz.com/65996/a-very-...acing-x370-gt7

Bolji pogled na high-end Biostar ploču, kao i curenja koja pokazuju da se sistem boota bez problema i na -29, čime bi se trebala eleminisati mogućnost tzv. Cold Bug-a, tj. da sistem nije u mogućnosti da se podigne/bude operativan na vrlo niskim temperaturama.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2017, 11:43   #496
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.206
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 243 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Cena u Evropi

http://www.benchmark.rs/vesti/poznat...u_evropi-69893
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2017, 12:05   #497
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

Ništa od 1400x, puste želje pusti snovi... Sa ovakvim cijenama ispada da će po Evropi biti 250e, računaj kod naših zelenaša još plus 20-30 eura, tako da ispada 270-280 eura. Za te pare 6600K će sigurno biti najbolji izbor, a ako je nekom stalo do 4c/8t, i7 6700 (bez K).
Živio Intel, živio kapitalizam!
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2017, 14:17   #498
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.544
Zahvalnice: 3.948
Zahvaljeno 2.149 puta na 1.194 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

@ Riper
Pa za 250E imas 7600k na KP, to ja ciljam za mesec i po da uzmem, osim ako ne nadjem negde jeftino 6700k. Valjda niko nije ni ocekivao da ce biti jeftino, osim ovaca. Intel je Intel, u svakom slucaju. A cekanje se naravno ne isplati.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2017, 14:29   #499
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.377
Zahvalnice: 505
Zahvaljeno 706 puta na 573 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

AMD Ryzen 1600X benchmarks leak

CPU-Z Benckmark, po slikama ne klokovan, ali nije potvrdjeno.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2017, 14:33   #500
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 108 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: AMD Zen procesori

@flipan

Tačno, ali meni lično je teško da sebi oprvadam kupovinu novog Quad, a Sandy sam uzeo 2011. Mislim da ko retko menja sistem ne bi trebao da uzme NOVOG četvorojezgarca sve i da su bolji od Ryznenovih šestojezgranih. Dakle, ne govorim o ceni , već samo o principu .

U tom smislu mi 5820k na X99 platformi ne deluje više tako daleko. Kako god, treba sačekati min 2 ned, jer će izbor biti veći, a samim tim i cene.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konfiguracija do 1100e Thalas ŠDK - Konfiguracije 13 24.2.2017 22:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com