![]() |
![]() |
|
|||||||
| Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...) |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#2401 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
|
Po meni apsolutno nije problem da neko ima procesore koji su trose i greju se. Svakako to je pravo svake kompanije. Gde nastaje problem jeste da se na budzetskim plocama koje ne mogu da isporuce dovoljno struje, a podrzavaju procesori koji puno trose i greju se, takvi procesori ne rade u okviru specifikacija. Vec rade izuzetno usporeno. Ako neko zna da uzme 65, 105 ili 175W CPU, i adekvatnu plocu i hladjenje, i to radi kako treba, ko bi se tu bunio?Treba imati opcija, i za potrosace i proizvodjace, i adekvatno da se kaze sta je sa cime kompatibilno, a ne da imamo divlji zapad sa time.
Problem bi nastao ako bi AM5 65W ili 105W procesor bio jedva brzi od adekvanog AM4 procesora, na primer. Ili da podrska i kompatibilnost su lose dokumentovani. AM5 kao celokupna platforma obecava, kao i Ryzen 7000 serija, ali ajde da sacekamo prve recenzije, pa da dizemo vile i baklje, i razapinjemo ljude na krstove. |
|
|
|
|
|
#2402 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.417
Zahvalnice: 732
Zahvaljeno 1.302 puta na 994 poruka
|
Citat:
Ipak, slazem se da bi neko bolje strukturiranje ploca na trzistu moralo da postoji. |
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci: | ||
Lex987 (2.9.2022) | ||
|
|
#2403 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
|
Posto sam se bavio servisima, i imam nesto drugara, pa znam da ljudi cesto uzimaju budzetska resenja za CPU i MB kada imaju malo para, pa kada dodju do vise para, uzimaju skuplje procesore. Znam i za slucaj gde je drugar koji ima firmu za servis i stavljao im je Ryzen 5 4650G procesore na sugave Biostar A230 ploce. Ima dosta takvih slucajeva kod nas, na zalost. I slazem se da ima problema kod AMD-a, ali kod Intela je tek dzungla. Cuo sam da A620 cipsetovi nece podrzavati vise od 105W, mada to su samo glasine. Videcemo krajem septembra sta ce da bude zaista.
|
|
|
|
|
|
#2404 |
|
Veteran
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 121 puta na 112 poruka
|
|
|
|
|
|
|
#2405 |
|
Deo inventara foruma
|
Ne mogu da verujem da r5 3600x nmz u potpunosti da isprati rtx3060ti.Evo sad igram najnovijeg spajdija i radi to super,ali na nekim deonicama imam padove do cak 50fps zbog procesora..Tacno vidim da je gpu gladan procesorske snage..
|
|
|
|
|
|
#2406 |
|
Starosedelac
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 480
Zahvaljeno 513 puta na 358 poruka
|
Na kojoj rezoluciji igras ?
|
|
|
|
|
|
#2407 |
|
Deo inventara foruma
|
1080p,24 monitor..
|
|
|
|
|
|
#2408 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
|
Sudeci po kvalitetu refleksija, imas upaljen ray-tracing. Igra u tom slucaju stavlja dodatni napor na CPU, tako da tih 53fps-a min, i nije toliko los rezultat, s'obzirom da je ray-tracing kod Spiderman Remaster igre jako zahtevan.
|
|
|
|
|
|
#2409 |
|
Deo inventara foruma
|
Da,to svakako.Uvek ga forsiram kao opciju ako ne uzima mnogo fps.U principu drzi on 75fps,prosek je na oko 60 i kusur,ali upalo mi za oko koliko iscrpljuje cpu...
|
|
|
|
|
|
#2410 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
jbg ganjaj neki 8+ core još ako je 5xxx, biće valjda neka ponuda polovnih sad kad izađe am5, ne pratim ali najavljuju nešto mislim..
|
|
|
|
|
|
#2411 |
|
Deo inventara foruma
|
Ma necu da ga menjam dokle god daje zadovoljavajuci fps,radi to i vise nego sjajno,ali ako budu nadolazili ovakvi naslovi i jos zahtevniji mozda i padne upgrade.Prosto odbijam da poverujem da 3600x nije u potpunosti sposoban za grafu srednje klase...
|
|
|
|
|
|
#2412 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
|
Daleko od toga da je 3060ti donja srednja klasa. 3050 donja srednja, 3060 srednje, 3060ti/3070 gornja srednja. Recimo. 3060ti je jedva ~10% sporiji od 3070, tako da nije za zanemariti po pitanju brzine i u tome koji mu procesor treba da ga isprati.
|
|
|
|
|
|
#2413 |
|
d-_-b
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 1.673
Zahvaljeno 2.357 puta na 1.543 poruka
|
@SAJEVAC
Jesi CPU bound, ali Spider Man je defakto jedna od najzahtevnijih igara za CPU. Deo uzroka jeste ray-tracing (kao što Vlad Cepesh kaže), a drugi deo je posledica "tumbanja" asseta sa SSD-a u RAM. Pričali su momci iz Digital Foundry-ja o tome ovde. |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci: | ||
SAJEVAC (5.9.2022) | ||
|
|
#2414 |
|
Deo inventara foruma
|
Videcemo kako ce nadolazeci naslovi da rade....Malo sam precenio 3600x.Radi to okej,ne mogu ja da se pozalim,izvlaci on sa svim natovrljenim detaljima okej fps,ali vidim da se muci,a isto tako da graficka ne dobija svu potrebnu snagu koja joj je potrebna..
|
|
|
|
|
|
#2415 |
|
Veteran
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 774
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 146 puta na 133 poruka
|
Koliko vidim graficka ti je na 77%, u 1440p verovatno bi bila na 95-100%,imao bi slican fps,bar ja tako mislim.
|
|
|
|
|
|
#2416 | |
|
Deo inventara foruma
|
Citat:
.
|
|
|
|
|
|
|
#2417 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
možda i igra neoptimizovana, sačekaj da je je malo zakrpe
|
|
|
|
|
|
#2418 |
|
Deo inventara foruma
|
|
|
|
|
|
|
#2419 |
|
Član
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 113
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
|
sa ryzen 51600 af i 3050 u full had rezoluciji spajdermen bez ukljucenog raytracinga ,odigro igru ni jednom stucnula prosek mi 90 fps bio
|
|
|
|
|
|
#2420 |
|
Deo inventara foruma
|
Druze ne stucne ni meni,radi perfektno,ali sa i bez rt efekata igra je nebo i zemlja po pitanju zahtevnosti.I ja sa sve ukljucenim rtx i svim nadrndanim detaljima do kraja imam oko 70fps prosek...U vecini slucaja to i bude zabodenih 75,a u nekim situacijama padne blago ispod 60,ali to je zaista retkost...Nije sustina price da ona radi lose,radi to super kad uzmes u obzir zahtevnost igre,rt efekte i sve to,ali da ce r5 3600x izvuci bas svaki atom snage iz rtx3060ti,to nece...Surovo zvuci i meni je tesko da priznam,ali prosto je tako...Doduse ovo je prva igra u kojoj sam imao cpu bottleneck.Procesor ne menjam nikad dok ne pocne da zeza,znatno da zeza i da koci stvar,te tako necu ni ovaj..Iscrpicu ga dokle god je upotrebljiv da mi pruzi stabilan i korektan gaming,a kad pocne da znatno koci stvar,otićiće u penziju.Moje neko misljenje je da 3600x nece jos minimum 2 godine biti slab i da dokle god je 6core standard,da ce do tada biti upotrebljiv,a kad krene ono konstantno zakucavanje na 100% u svakom drugom naslovu i kad budem bio u situaciji da zbog njega obaram detalje,završio je karijeru.
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Konfiguracija do 1100e | Thalas | ŠDK - Konfiguracije | 13 | 24.2.2017 22:20 |