Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.10.2025, 4:19   #1
bacacar
Veteran
 
Član od: 3.1.2009.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 935
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 393 puta na 237 poruka
Određen forumom Ne kupujte RX 6000 seriju!

Ode podrska za drajvere!

Video
bacacar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2025, 9:47   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 7.602
Zahvalnice: 1.022
Zahvaljeno 4.173 puta na 2.501 poruka
Određen forumom Re: Ne kupujte RX 6000 seriju!

Kupljena još prošle godine i stoji na drajverima od prošle godine.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2025, 13:13   #3
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.828
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 1.552 puta na 1.072 poruka
Određen forumom Re: Ne kupujte RX 6000 seriju!

Imam 6800XT 2,5 godine, prezadovoljan, uspeo da ugrabim novu za 500e dok su još cene divljale. Jedno vreme nisam apdejtovao drajvere godinu i po dana mislim. Služiće lepo sigurno do RDNA5, mada jeste bezveze ovako rano ukidanje podrške. Nvidia je tek pre par meseci najavila isto za Pascal kartice koje su izašle pre 9 godina, RDNA2 se pojavio pre samo 5.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2025, 23:31   #4
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 864
Zahvalnice: 190
Zahvaljeno 220 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Ne kupujte RX 6000 seriju!

Ništa od ovoga, "pojasnili". A taman reko evo jeftinih radeonki za Linux...
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2025, 0:17   #5
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 774
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 146 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Ne kupujte RX 6000 seriju!

Radi to i Nvidia, sa novom verzijom drajvera sakati starije karte.
Evo covek ima i dokaz, premotajte na 16.30.
https://www.youtube.com/watch?v=gGmOkFgMHeQ&t=1259s

Inace primetio sam da UE5 radi stabilno i nikad ne izbacuje greske(unhandled exception od 00 do ff) samo akoje ddr5 memorija na 4800mhz, iako na vecim frekvencijama memorija radi stabilno kao planina, prolazi sve occt testove bez greske. Kao da ti namerno ne daju da imas jos bolje performanse i tu sumnjam
na drajver za graficku.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2025, 23:51   #6
Nes*
Banned
 
Član od: 1.11.2011.
Poruke: 233
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Ne kupujte RX 6000 seriju!

Na 24.9.1 sam od kada nabavih rx6600, kako mislis sakati?
Nes* je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2026, 2:22   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 7.602
Zahvalnice: 1.022
Zahvaljeno 4.173 puta na 2.501 poruka
Određen forumom Ne kupujte RX 6000 seriju!

Ovih sam dana video puno komentara online od korisnika 6000 i 7000 serije da ako ne odrade FSR 4.1 za te karte, da im je to poslednja AMD karta ikada. Ono, razumem ih potpuno, posebno likove sa 7900XT i XTX. To su vrlo moćne karte i vrlo taze. Činjenica da je to već razvijeno i da radi kroz Optiscaler i na PS5 pro... Nerealno im je ponašanje potpuno. Baš pucaju sebi u nogu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
NZXT izbacio novu seriju jeftinih kućišta Tempest flamingos Ostale komponente 4 28.9.2011 9:01
HP OmniBook 6000 baterija: WTF? doctor Kvarovi 11 7.5.2011 14:37
Intel osvežava Core i7 800 seriju Sass Drake Vesti 1 26.3.2010 20:43
Tabla do 6000 flux.12354 Šta da kupim? 0 24.3.2010 21:05
AMD sprema Opteron 6000 seriju procesora sa 12 i 16 jezgara Dusan Despotovic Vesti 0 23.4.2009 16:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com