![]() |
![]() |
|
|||||||
| Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije... |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Član
Član od: 16.1.2006.
Poruke: 158
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
|
Kao sto kaze ime teme kupio sam i5 12600k i be quiet pure rock 2 cooler. Nisam obracao paznju na cooler previse tako da sam srecom kupio cooler za koji tvrde da je dovoljan da hladi procesor koji ima tdp od 150, i512600k kazu ima tdp 125. Posto cekam da mi stigne lga 1700 bracket krenuo sam da citam po netu i sad vise nisam siguran da li je taj cooler uopste dovoljan da ohladi taj procesor. Molio bih nekog ko je bolje upoznat sa problemom hladjenja procesora da mi odgovori na pitanje. Ako nije, bolje mi je da odmah kupim drugi cooler i da ga stavim nego da stavljam pure rock 2 pa da ga naknadno moram skidati. Hvala unapred
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
12xx se valjda manje greje od prethodnih, ne stavljaš i9 pa da ti treba ne znam kakvo hlađenje, ovaj kuler izgleda dobar. E sad ako ćeš da ga overklokuješ možda bude ograničavajući faktor za neke rekorde..
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci: | ||
punkosaur (10.1.2022) | ||
|
|
#3 |
|
Član
Član od: 16.1.2006.
Poruke: 158
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
|
Ne nameravam overclock
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Veteran
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 774
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 146 puta na 133 poruka
|
Sto se tice hladjenja I9 i I7 iz zadnje serije se greju kao djavo,vazdusni hladnjaci se ne preporucuju a i5 bi trebalo da radi bez problema sa lc cc 120,tako da je ovaj hladnjak mozda i bolji.Problem je jedino kacenje na novi soket.Ima opis u SK 12/2021.
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ognjen_ogi na korisnoj poruci: | ||
punkosaur (11.1.2022) | ||
|
|
#5 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.435
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
|
kako su samo polako ali sigurno uspeli da nam prodaju procesore bez adekvatnih kulera...
ko telefone prvo bez slusalica, pa bez punjaca... sledece su grafe bez kulera, pa kucista bez stranica... |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci: | ||
Koreli A. (10.1.2022) | ||
|
|
#6 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
biće stock kulera uz jeftinije modele
https://youtu.be/cUYg3l9FX6s |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci: | ||
polarnimeda (11.1.2022) | ||
|
|
#7 |
|
Banned
Član od: 21.9.2011.
Lokacija: Mount Everest
Poruke: 566
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 136 puta na 130 poruka
|
Kakvi su im stok kuleri i bolje je da ih ne daju uz procesore... Nisam verovao dok nisam osetio na svojoj koži, da stok kuler na 11400 ne može da ga ohladi (csgo dolazio i do 90°C, sa mojom pastom) aa da nakon ugradnje jeftinog lc cc 120 nije prešao 50°C... Svakako odmah kupiti bilo šta kršteno da hladi procesor, još i ako se koristi integrisana grafika, fabrički je beskoristan...
Poslednja ispravka: weedman984 (12.1.2022 u 16:45) |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku weedman984 na korisnoj poruci: | ||
polarnimeda (12.1.2022) | ||
|
|
#8 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
jeste nikakav i uvek preporućujem da se uzme neki bolji kuler kako zbog temperature tako i zbog tišine, a to je investicija od 10-20e koja traje dosta dugo, obično zameniš par procesora dok god ima kuler kačenje možeš da ga koristiš.. u svakom slučaju i stock može da posluži kad prodaješ komp.. drže cenu i na kp 300-400 din često su i skuplji od procesora koji mogu da idu i za 200 din... evo na primer i3 600 din a kuler 400..
|
|
|
|
|
|
#9 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.435
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
|
Citat:
a i to da mi daju kuler uz jeftiniji model, a uz skuplji nece, je isto malo bezveze ideja... kapiram cime se vode, ali je bezveze. mozda bi mogli da pocnu da nude cpu sa krstenim kulerom i isti taj cpu posebno, pa ko sta hoce. svakako cena cpu-a nije cena sa kojom se resava pitanje cpu-a. |
|
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci: | ||
Koreli A. (13.1.2022) | ||
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Pesma/e koja vas najviše dirne? | Wolverine | Opšta kultura | 1131 | 5.9.2019 15:13 |