Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Pregled rezultata glasanja: Jesu li stare igre bile zabavnije
Da 582 80,95%
Ne 137 19,05%
Glasova: 719. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.5.2009, 10:37   #341
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Oćeš da vadim listing mojih kaseta za Commodore 64 i sadržaj onih CD mikseva od pre 10-15 godina? Ne da se nisu igrale sve, nego si po jednoj kompilaciji imao par favorita, a ostale nisi pipao ni motkom.
Ja sam imao Sega Mega Drive 2 i svaka igra mi se cinila super. Mozda sam imao takav utisak zato sto sam bio mali, ali sve sam igre voleo i svaka bi bila na svoj nacin interesantna. Nego, imam za vas jedno pitanjce. Da li vam je bolji Sonic ili Mario, ne racunajuci novije igre, zato sto su Sonicove uzas, a Mario igre su super. Znaci, mislim na one sa Nintenda i Sega Mega Drive 2.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2009, 10:40   #342
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Zaboravio si "Kuce koje leti"

Priznajem bilo je mnogo zeznuto onima koji su bili osudjeni samo na kasetofon.

Mislim sve zavisi od igraca. Neko voli da uz neku igru provede 7-15 dana, neko voli da provede mesece uz igru, a neko voli da upali i odigra nesto na brzaka, a to moze samo uz neke stare igre ili nove koje su radjene u tom old school fazonu.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2009, 11:05   #343
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Tek sam se sad setio da sam na radiu pre par meseci (ne secam se stanice) slusao nekog tipa kako pusta igre za Spectrum. Kako je to bilo dobro. Najprimitivniji vid dalekodometne piraterije. Steta sto nisam imao praznu kasetu pri ruci.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2009, 11:38   #344
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

U pocetku bese covek i bese mu dosadno
I tvorac htede da zabavi coveka
I bi konzola
I igre beoshe zabavne jer su imale svrhu da zabave choveka
I pricha im beshe lepa i zanimljiva
I bi kompjuter
I izadjoshe igre za kompjuter i bile su zanimljive.
I izadje Quake II
I dodje 2000-ta godina
I posle Q2 su josh nekoliko igara bile zanimljive
I bi kapitalizam
I pocheshe da se prave zahtevne igrice koje su ionako bile dosadne
I igre postashe lepshe vizuelno a gluplje misaono gledano
I chovek se smori
I tvorac se smori
I kompanije pocheshe da propadaju, bez obzira na to shto su igre zahtevnije i traze jache mashine i vishe para i tako too...
xD
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Salito na korisnoj poruci:
dc 22 (9.12.2010)
Stara 27.5.2009, 15:19   #345
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.621
Zahvalnice: 2.237
Zahvaljeno 666 puta na 460 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Pa one kompilacije što smo kupovali od Beosofta recimo, sa ingenioznim naslovima poput Luna park/Životinjsko carstvo ili još bolje Igre meseca "tog i tog".
neee, znas li ti koliko sam se ja lozio na te kombinacije Dobro, nasao si za koji komplet bas da se uhvatis, priznajem da je malo cudan, ali to sam ja oduvek voleo, poput: Sportovi na vodi(!) i igre bez granica (gde danas imas da skaces u casu vode sa tornja, ili da bezis od ajkula (te igre nema direktno, popizdeo sam zbog marketinskog trika alo-alo-a)), macevi + gladijatori i sl. Kao sto sam obozavao igre tipa Marvel vs. Capcom (u nedostatku bolje kombinacija sad), ili strip u kome se srecu Marti Misterija i Dilan dog itd. Inace lopove iz Beosofta mi ne pominji
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2009, 16:21   #346
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Najsmesnije su mi kompilacije za NES tipa ''9999 games in 1'', gde ima ustvari 6-7 igara koje se ponavljaju, samo se menja ime. Npr, Super Mario je ''Super Flying Dario''
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku --ComputerBoy-- na korisnoj poruci:
veseliburek (15.8.2009)
Stara 27.5.2009, 17:08   #347
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.213
Zahvalnice: 2.126
Zahvaljeno 4.956 puta na 2.883 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Da li vam je bolji Sonic ili Mario, ne racunajuci novije igre, zato sto su Sonicove uzas, a Mario igre su super. Znaci, mislim na one sa Nintenda i Sega Mega Drive 2.
Meni je Mario, konkretno Super Mario Bros. 2 mi je među najboljim platformama ikad.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2009, 20:27   #348
Timemaster
Član
 
Član od: 19.6.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 99
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Ne može se nikada reći da li je bolji Sonic ili Mario. Nintendovcima (meni) je više Mario dobar nego Sonic, iako sam i Sonica pržio podugo i poprilično, ali samo na emulatoru. Ali da su mi starije igre (gamer sam od 1997, pa ću da računam 1997-2001) zabavnije, maštovitije i bolje, jesu, iako svaku igru novu skinem i pročešljam je uzduž i popreko, jednostavno, to mi je hobi, pa onda što ga ne bih radio
Timemaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2009, 0:19   #349
- TERMINATOR -
Član
 
Član od: 1.11.2008.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 301
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Mislim da su najbolje igre bile od 98' pa do 2004, mozda se kaze i 2005.
Vrhovi su bili 2000-ih godina, tako, i koju godinu kasnije, dok nisu pocele da izlaze igre sa nasminkanom grafikom a uzasnom pricom.
Vrh 2000-e godine, Red Alert 2, grafika je u to vreme bila extra, a ja sam toliko voleo igricu, da sam je igrao, pa, mislim do 2006-7, tako nesto.
Prica u toj igrici je bila fantasticna, extra, super, nazovite je sve u tom smislu .
Nije toliko mnogo opsirna igrica, ali je stvarno extra igrica bila. Kakav extra gameplay je imao, pa to je cudo. Koliko sam puta tu igricu premotao.... a mislim da ima 21 misiju, tako nesto, a da moze i da se namesti "random" ratovanje (RA2 je bila strategija), kao i danas sto moze da se namesti random, tj. ti da namestis rat, koje protivnike, koje boje itd itd. Yuri's revenge (dobar nastavak koji je izaso 2001. godine mnogo poboljsao Red Alert 2 po svemu! - sem grafike ).
Cak sam u jednoj igraonici video kako neki preko LAN-a igraju Red Alert 2 2006. godine .
Mora da sam ja tu igricu premotao oko 30 puta! Uopste nije dosadjivala!
ali....
kad sam cuo da je izaso Red Alert 3 u Novembru 2008. godine, bas me je interesovao taj nastavak i bas sam imao zelju da odigram i prelazim misije stalno, kad ono, bljuvotina!
Jeste, grafika je dobra, samo jednu zamerku imam u grafici. Kad se selektuje neka jedinica, npr. koje je boje selektovana, oboji se okolo linijom te boje . Kako mrzim to, a isto je to u igrici Terminator Salvation .
Grafika je znaci dobra. OK. Grafika me je bas privlacila. Ali, gameplay je glup. Skoro sve su isto stavili iz RA2, stavili nesto novo, a to staro iz RA2 nabudzili grafikom. MSM...
Glasovi jedinica su katastrofa! Mnogo je glupa igrica, znaci kakva je razlika izmedju RA3 i RA2. Ocigledno je da su stare igrice (mislim na od 98' pa do 2004, mozda i 5-e) bolje od ovih novih titlova.
Generals iz 2003. godine imao mnogo dobru grafiku u odnosu na RA2, prica je onako, al mi nekako brzo dosadila. Najvise sam nju istakao u igranju, kao i RA2, al mi Generals brze dosadio! Za manje od pola godine ode sa mog kompa, slicno kao i Generals Zero Hour. Al ipak gameplay te igrice uopste nije bio los, interesanto je, al ne kao RA2 ili RA2YR.
Moj odgovor je - starije igrice su bolje!
- TERMINATOR - je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2009, 0:39   #350
- TERMINATOR -
Član
 
Član od: 1.11.2008.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 301
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Naravno, kako sve prolaze godine, sve su igrice dosadnije.
Terminator Salvation je ocaj.
Glupa prica. Dosadno je.
Al da napomenem, iz 2002. godine, igrica Need For Speed Hot Pursuit 2 je bila vrh! Imala je veoooma dobru grafiku, ali i trke. Nije bila nikakva prica, samo trka! Juri te policija, trkas se, veoma dobro! A sad na nove NFS-ove ubacuje se prica, kako ti moras da izvrsis misije, ovo ono... mislim...
Igrao sam Need For Speed Undercover. Grafika je super, ima dobre trke, automibile, podesavanja, ali opet ima mnogo glupu pricu! Sada pokusavaju da u trkama ubace neku pricu! Kao ti moras da izvrsavas misije npr. iz NFS undercover secam se misije da sam trebao da nekim BMW-om prevezem neku robu do mesta... Kad sam preso prvi grad, posle toga otiso sam u neko predgradje-selo, sa dosta autoputeva, bas je otezano tu da se vozi, nema mnogo saobracaja, a malo mi glupi detalji sta se nalazi tamo... I morao sam da se ja jadan vucem tamo po raznim putevima, al to je toliko tesko da sam mnogo puta promasio put, cak i koliko hocu da se snadjem na mapi da pronadjem, uvek se sj***m, pogresim, pa onda kad dodjem do mesta, umesto da mi kaze da sam zavrsio misiju pored toliko muka, ono tek treba drugi deo misije. Mislim, za ove novije igrice bas treba dok se skonta sta treba, kako treba, ovo ono...
Al mi glupo to sto ubacuju neku pricu u trke... msm... u trkama se trkas, a ne sad pricu ubacuju, pa kao neke misije...
U NFSHP2 mogo si da odaberes mapu i sve te ostale za*****cije, a i da izvrsavas misije, da se trkas.
Ranije, igrice su bile zabavnije, a ovo sad...
Kakva zabava... Samo buljis u grafiku, i nista specijalno... Igra ti na prvi pogled deluje dobra zbog grafike, a kad je isprobas na delo, gameplay katastrofa. Ali, postoje izuzeci, al sad ja ne znam koji su to, vi znate, ionako ne igram mnogo ove novije igrice, tako da vise zabave mi pruza net nego ove nove igrice!
edit: reko sam za igrice da su bile dobre 2004-5, to su samo izuzeci! Al malo vise ih je tad bilo nego 2008-9!
- TERMINATOR - je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2009, 17:11   #351
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.213
Zahvalnice: 2.126
Zahvaljeno 4.956 puta na 2.883 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Te 2002. sam ja to isto pričao za NFSHP2 u odnosu na NFS3 i NFS4 iz '98 i '99.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (7.8.2009), Nergal (11.8.2009), RUSuper (27.7.2009)
Stara 27.7.2009, 0:25   #352
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Takodje xD samo za Underground i td
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2009, 23:00   #353
leftlife
Novi član
 
Član od: 2.8.2009.
Poruke: 18
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

I ja se slazem da su stare igrice u proseku bile bolje, ali samo u proseku. Jer od recimo TES: morrowind-a pa na ovamo nije izaslo toliko igraca a da sam obratio paznju. Mozda HL2, Oblivion. Ali npr. WIK, i World of Goo su novije a svakako su igrane...
leftlife je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 10:43   #354
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Da, starije igre su bile zabavnije.E da li je to zato sto i mi starimo, pa smo se malo zasitili igara ili su stvarno bile bolje?Uglavnom mogu reci da sam u zadnjih godinu dana duze od 1,5h u kontinuitetu igrao samo Tomb Rider Underworld, Dark Athenu i Call of Juarez i RA3.Pre kad sednem za komp przim citavo popodne !!!
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2009, 19:55   #355
DjapeCorleone
Novi član
 
Član od: 8.8.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DjapeCorleone
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

old skul do smrti...
DjapeCorleone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2009, 15:57   #356
Devilish Soldier
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.1.2009.
Lokacija: Beograd, Borča
Poruke: 3.053
Zahvalnice: 787
Zahvaljeno 1.296 puta na 728 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Devilish Soldier
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

starije igre su zanimljivije ali novije imaju mnogo bolju grafiku sto je logicno npr. mene mnogo vise privlaci dan danas nfs hot pursuit 2 nego undercover,nekako je zanimljivija i vise me drzi za kompom
Devilish Soldier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2009, 20:06   #357
Leshma
Član
 
Član od: 27.5.2009.
Poruke: 106
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 35 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Koga zanima odgovor na pitanje iz naslova teme nek skine neku od verzija Cannon Foddera. Jednostavan gameplay, smesna grafika ali mi to ne smeta da joj se vracam po stoti put .

Takodje, jos jedan primer: Duke Nukem 3D (jedinstvena igra).
Leshma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 11:07   #358
sonofm
Član
 
Član od: 30.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 130
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 43 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Kad mi neko pomene RTS, ja se stvarno odmah setim Dune 2. Moze da se igra i danas i da se zabavljas sve vreme. A jedna je od majki RTS
Ima na Wiki-ju istorija video igara.
Prosto da se najezis kad se (pod)setis nekih stvari (kraj osamdesetih i devedesete).
Secam se kad su me ortaci zezali sto smo kupili PC 386 (4Mb rama, ludilo) a svi imali Amige...
A onda Lucas pustio TIE fighter samo za PC...
sonofm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 18:15   #359
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Citat:
Devilish Soldier kaže: Pregled poruke
starije igre su zanimljivije ali novije imaju mnogo bolju grafiku sto je logicno npr. mene mnogo vise privlaci dan danas nfs hot pursuit 2 nego undercover,nekako je zanimljivija i vise me drzi za kompom
al si nasao predstavnike, pa hp2 je izasla dve iljade i neke i savrseno je moderna igra.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
Oggy (13.8.2009)
Stara 13.8.2009, 19:28   #360
GojaS
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Poruke: 431
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 72 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Citat:
branko999999999 kaže: Pregled poruke
Ove danasnje igre, namesto da te opuste i zabave kao ranije, samo te nerviraju i smaraju.
E sa ovim se potpuno slazem, covece kidam zivce zbog ovog mutavog GRID-a moram 5 puta da ponovim trku samo zato sto me je neki tamo majmun malo zakacio... Pa gde je tu zabava..
GojaS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com