![]() |
![]() |
|
Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone |
![]() |
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
![]() |
#1 |
Deo inventara foruma
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.161
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 425 puta na 351 poruka
|
![]()
Imam novi iPhone 16 Max Pro, i neke aplikacije na njemu mi jedu sav kredit koji uplatim. Šta u Settings da uradim da to sprečim?
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Član
Član od: 8.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 227
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 72 puta na 65 poruka
|
![]()
Pominješ neke pretplate u aplikacijama koje ti skidaju novac ili...? Ako su pretplate u aplikacijama, svaka od njih ima u okviru iste i opciju da se otkaže. Isto važi i za pretplate samog Apple naloga koje se nalaze settings/Apple Acount/Subscriptions
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
V.I.P. Phone Zone
|
![]()
Ovdje vise mislim da se radi u tome da mu se potrosi kredi na samome racunu, to jest kredit kao dopuna. Bar bih tako povezao iz gore napisanoga.
Imas li ti uopste aktivan internet na tome broju, da ti on ne skida racun. |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Deo inventara foruma
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.161
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 425 puta na 351 poruka
|
![]()
Konektujem se na Wi-Fi i koristim Viber za razgovore. To su neke aplikacije koje se sinhronizuju u pozadini, valjda je uključena pretplata (subscript). Neko mi reče da je to 5' posla za nekoga ko zna. Dakle, zamolio bih nekoga ko ima iPhone, ili zna nekoga ko ga ima, da mi objasni šta da radim.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Član
Član od: 8.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 227
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 72 puta na 65 poruka
|
![]()
Većina nas se razume ali moraš da budeš precizniji. Pretplate se ne mogu same aktivirati osim ukoliko nisi vezao karticu za Apple nalog i potvrdio u samoj aplikaciji da hoćeš da plaćaš pretplatu. Kad kažeš da ti skida pare, šta to u stvari znači? Skida ti sa bankovnog računa ili ti dolazi veći telefonski račun? Isto tako ne znamo koji paket imaš kod operatera, jer ukoliko nemaš u pretplati mobilni internet,onda ga moraš na aparatu isključiti jer automatski je aktiviran. U tom slučaju uputstvo je sledeće: kad ti je otključan ekran, pozovi meni za prečice prevlačeći prstom gore desno na ekranu.Samo povučeš od vrha ekrana ka dole. Pojaviće ti se meni gde treba da klikneš na Cellular data ikonicu i deaktiviraš je. Ikonica izgleda isto kao i ikonica u gornjem desnom uglu koja pokazuje jačinu signala mreže.Kad je aktivna, zelene je boje. Kad je isključiš posivi. Ako ti je lakše iz opcija u podešavanjima onda klikni settings/Celluar i tamo deaktiviraj celluar data.
Za Apple pretplate sam ti već napisao uputstvo dva tri posta iznad ovog. |
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Starosedelac
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.098
Zahvalnice: 1.288
Zahvaljeno 878 puta na 526 poruka
|
![]()
Koje tačno aplikacije u pozadini? Kad je Viber aktivan, iPhone ne koristi ni jednu drugu aplikaciju.
Što se tiče pretplata (subscriptions), postoji par načina da se ustanovi šta je u pitanju. Ako je pretplata na neki spoljni servis (Netflix, na primer), taj servis bi trebalo da ti pošalje račun na email vezan za taj servis. Ako je u pitanju pretplata na neku od Apple usluga (Apple One, na primer), Apple šalje račun na email vezan za Apple nalog. Ako provajder skida prepaid kredit, trebalo bi na računu provajdera stoji šta je naplaćeno. Kao što kolega reče, cellular data (mobilni internet?) je obično glavni krivac za uvećan račun prepaid korisnika. Pored navedenog načina da se isključi, može i u podešavanjima: Settings -> Cellular -> Cellular Data opcija na off. |
![]() |
![]() |
![]() |
Bookmarks sajtovi |
|
|
![]() |
||||
tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
[Android] Igre koje trenutno igrate | dex3108 | Igre za mobilne telefone | 230 | 16.9.2024 12:15 |
[iPhone] Iphone Procjena | Djordje Turjacanin | Aparati i oprema | 12 | 21.1.2012 23:01 |
Koje konzolne aplikacije koristite | Fantastic | Slobodni softver | 8 | 4.1.2011 11:56 |
Koje ludilo?!! | ATAMAH | Kvarovi | 14 | 8.12.2006 3:35 |
Koje igre vise volite? Starije ili novije? | madsrdjan | O igrama uopšte | 20 | 10.11.2006 13:27 |